Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Aeroshow Šiklův mlýn | Zvole nad Pernštejnem

Šiklův mlýn je všeobecně známý především jako westernové městečko. Mezi zájemci o létání se však ví, že v areálu jsou i dvě vzletové a přistávací dráhy, přičemž již desátým rokem se tam koná letecký den nazvaný Aeroshow.
Prakticky celý den přilétali a odlétali návštěvníci v letadlech různorodých typů, včetně vrtulníku Airbus Helicopters EC 120 Colibri (OK-EUP).

Samotný program leteckého dne trval hodinu a byl poměrně intenzivní. K vidění byla ukázka skupinové slétanosti letounů řady Bücker 131 (D-EELE a OE-CGH).

Jednoznačně nejatraktivnějším číslem bylo předvedení ultralehkého letounu připomínajícího druhoválečný sovětský stíhací stroj Jakovlev Jak-3 (OK-SAL 12), za jehož řízení usedal Ladislav Ábel z trutnovské Dračí letky.

Ukázal se také domácí ultralajt Airlony Skylane (OK-NUO 63).

A taktéž čím dál populárnější vírníky, zde Cavalon (OK-TWC 14).

Letiště ve Zvoli nad Pernštejnem je co se týče okolního prostředí jedno z nejfotogeničtějších letišť u nás. Krajina Vysočiny má zkrátka své kouzlo. Zajímavostí rovněž je, že příjezdová cesta do areálu vede přes práh dráhy 02, což vytváří málo vídanou situaci, kdy auta musejí dávat přednost pohybu letadel.