Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Slavnostní otevření nové VPD |
Moravská Třebová | 7. září 2013

Na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové byla 7. září velká sláva. Otevírala se zde nová dráha, konkrétně asfaltová dráha 08/26 o délce 714 metrů a šířce 23 metrů. Jednalo se tak o otevření zpevněné VPD na našem území po dlouhých 23 letech.
Ke zhlédnutí bylo množství letadel, ať už zdejšího Leteckého akrobatického centra anebo přespolních návštěvníků, kteří dorazili letadlem.

Postupně se ve vzduchu předvedl Jan Rozlivka se Suchojem Su-31M OK-HXB, Daniel Tuček s vrtulníkem Eurocopter AS350 OK-DSW, kluzák Nimbus OK-6306, Přemysl Vávra na akrobatickém kluzáku Swift S-1 OK-2100, Jan Adamec se Socatou Trinidad OK-CHO, Petr Biskup tradičně s krásným Zlinem Z-50 OK-RRD či ultralehké letadlo Junior (registrace OK-QUS46), Cessna 152 (OK-FDK), parašutisté a modeláři.

Vrcholem dne byla formace vrtulníku a dvou akrobatických speciálů, konkrétně vrtulníku Eurocopter AS 350 registrace OK-DSW hradecké DSA pilotovaném Danielem Tučkem, Suchoje Su-31M registrace OK-HXB pilotovaném Janem Rozlivkou a Extrou 300SR registrace OK-SON pilotovanou Martinem Šonkou. Šlo o velice unikátní formaci, která byla zároveň brilantně zalétnuta.

Na závěr se ještě ukázkou předvedla Avia C-104 registrace OK-RXE a celý den uzavřel naprosto dokonalým číslem Martin Šonka. Vynikající akce. A taky nelze opomenout snad nejlepší komentování letecké akce v podání Stanislava Bajzíka. Od něj by se měli komentátoři leteckých dnů učit.