Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Slet vírníků | Hatě | 15. srpna 2015

Na mladé letiště v Hatích u Znojma mě vloni přilákal SC-7 Skyvan a letos slet vírníků. Tato kategorie letadel se v posledních letech těší značnému zájmu a počet strojů utěšeně roste. Do Hatí se slétlo 9 vírníků a každý z nich byl něčím zajímavý, protože se navzájem svými konstrukcemi poměrně dost lišily. Efektní letové ukázky pak předvedly dva jednomístné stroje, které na zemi budily pozornost zejména svojí konstrukční jednoduchostí a ve vzduchu pak neuvěřitelnou mrštností. A extrémně zajímavý byl velice nevšední vrtulníček s dvojicí souosých protiběžných rotorů, se kterým jeho pilot prozatím skutečnil pouze motorovou zkoušku, takže na svůj vzlet teprve čekal.

Nechyběly ani letouny, konkrétně Cessna 172 registrace D-EBMZ, na českých letištích velice málo vídaný FK9 registrace HA-3201, a taktéž Roko Aero NG4 (OK-TAR 01), jehož více než milé posádce ze Zábřehu děkuji za zamávání.

Model City | Hluboké Mašůvky

Cestou domů jsem se ještě zastavil na modelářském letišti v Hlubokých Mašůvkách, kde je vystaven vrtulník Mil Mi-24D (trupového čísla 0140) a stíhací MiG-21MF (čísla 5213).