Kontakt

ICQ: 249-396-861
Skype: airspotter.eu
Mail: VanzuraM@centrum.cz

Letecký den | Boršice

V malebném prostředí pod hradem Buchlov se nachází letiště Boršice. Již několik let zde v srpnu pořádají letecký den, a tak jsem neodolal a udělal si výlet. Zklamán jsem ani zdaleka nebyl. Jak se ukázalo, šlo o zatím nejlepší akci, kterou jsem letos navštívil.

Hlavním tahákem byl bezesporu Martin Šonka, který na své Extře 300SR (OK-SON) létá skutečně bravurní akrobacii. Jeho ukázku jsem letos viděl již čtyřikrát a nepřestává mě fascinovat.

Zahanbit se nenechal ani Jan Rudzynskij, který létá rovněž moc pěknou ukázku na dvouplošníku Casa 1-131E Jungmann (registrace D-EELE). Svoji agilnost divákům ukázal i Piper L-4H (OM-M039).

Pro mě osobně byl největším lákadlem elektrolet Evektor SportStar Epos (OK-SAU 33). Poprvé jsem měl možnost spatřit na vlastní oči letoun poháněný elektromotorem. K radosti mé i všech dalších diváků předvedl stroj dlouhou a elegantní ukázku.

Z dílen firmy Evektor se předvedly ještě letouny VUT 100 Cobra (OK-MIH) a EuroStar SL+ (OK-FUU 09).

Ze Slovenska do Boršic zavítal Dusty Display Team neboli dvojice letadel Z-37 Čmelák (OM-CJA a OM-DCC) ve zbarvení inspirovaném kresleným filmem Letadla.

Několik nízkých průletů provedla Tatra T-101.2 (OK-TAO) a Let L-410MA Turbolet (OK-DZA).

Členové místního aeroklubu představili návštěvníkům letoun Alto (OK-QUR 77) a vrtulník Robinson 22 (OK-CMW).

Během celého dne pak přilétali návštěvníci svými letadly, někteří pro diváky provedli i nějaký ten průlet. Nechyběli samozřejmě ani parašutisté.