Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomucka pro zapomnetlive spottery
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: so srpen 18, 2007 10:46 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
Ondra napsal:
JirKa napsal:
Richard napsal:
JirKa napsal:
Dobra dobra, ale vzhledem k aktualnimu vytizeni je opravdu potreba pocitat s dobou radove v mesicich. Smile

Ale co je pro me dulezite a co tu asi jeste nepadlo: Co byste chteli udelat s temi daty. Ja si je cpu do outlooku, ten ale kazdy nepouziva. Jak jsem rikal, neni problem z toho vygenerovat temer cokoliv, treba HTML ktere si muzete umistit na stranky. Wink Takze popremyslet a dat pripadne vedet. Smile


Dost dobrý!

přemejšlím, kam to narvat, protože Utlouk nepoužívám... ale asi až pořídím nějaký telefon, mrknu zda do něj nelze data cpát automaticky.


Teda tolik chvaly, ale abych se priznal, uz jsem na to asi 14 dnu nesahl. :-/ Neni cas. :-/ Ale to prijde..nejpozdej na Jeziska to bude. Very Happy


jako mě taky něco takovýho napadlo už dřív, ale prostě na to nemám znalosti a schopnosti Smile

jinak, věci typu:

- automatický upozorňování mailem na změny
- možnost důmyslnějšího vyhledávání než na airport-brno.cz
- každodenní export leťáku třeba do .doc nebo .pdf (ale i to .html stačí) ?
- možnost barenýho odlišení letů
- vyfiltrování code-sharů

to by technicky třeba šlo nebo to je už moc fantazie? Smile

prostě chtělo by to něco jako druhej vyhledávací systém využívající data z letiště.. Smile


Diky za tipy... No nic neni nemozne. Smile

- upozornovani mailem? Ted moc nerozumim, co mas na mysli. Jake konkretne zmeny, naprirklad? Jak jsem rikal, mam v planu udelat moznost nastaveni typu "na 737 mne neupozornuj, ale na 747 ano" apod. Vice mene neni problem odeslat e-mail s cimkoliv kamkoliv, takze toto by slo.
- podle jakych kategorii by jsi chtel vyhledavat? Treba podle typu letadla? Je mozne implementovat vyhledavani podle libovolnych dat a jejich kombinaci, ktere jsou v te tabulce uvedeny. Ale toto v prvi verzi urcite nebude, prece jen to nebylo prioritou a da to taky nejakou praci, tak bych to nechal az na pozdej.
- export ti muzu udelat vicemene do cehokoliv, textovym souborem pociaje, pres XML az treba po to PDF.
- jo, to barevne odliseni v planu je, treba ze pravidelne lety budou mit jednu barvu, ostatni jinou, nebo lety do londyna budou treba cervena, do girony treba zelene apod.
- co se tyka filtrovani, je to stejna situace jako u vyhledavani, muzu filtrovat podle libovolnych kriterii, ktera se daji aplikovat na data te tabulku.

Jeste jednou pripominam, ze jakmile nekdo zmeni strukturu toho HTML s tabulkou, tak to prestane fungovat a budu to muset upravit (proste klasicky reverse engineering Smile.

Co se tyka casu, tak jsem na tom blede, je to prace na skarede zimni vecery, ne na proslunene leto. Wink


no mě šlo o to, že by se to automaticky hlásilo změny v té databázi, jako za celý sledovaný období, že by se výmečný chartery typu Itali nebo Mistral co byly prostě nemusely manuálně hledat, ale ta "aplikace" by je vyhledávala sama.. a sama hlásila změny.. (předpokládám by to muselo bejt tak že ten watcher by měl svoji kopii té databáze a porovnával by to s aktuálním stavem)

akorát riziko je to, že těch změn by bylo tolik že by toho bylo moc, ale to by zas šlo asi vyfiltrovat hádám..

a jinak si jako snovej ideální stav představuju to, že by prostě byla stránka lktbwatcher (nebo implementovatelnej html kód) s vychytanějším vyhledáváním než je teď na letištních stránkách

třeba by bylo menu, pro příklad:

chcu vyhledat všechny : A320-A321-B737...
kerý letí do : Řecko-Turecko-Tunis...
ale bez zahraničních společností...
v obodbí od-do
v časech od-do, (v ideálním případě by to mohlo třeba hlásit čas západu slunce nebo předpověd počasí na tu dobu, pokud by to šlo tahat odjinud)
pravidelné linky v to počítaje/nepočítaje

vychytávky typu že by to poznalo na kerým počítači sedím a samo by mě to spočítalo dobu dojezdu na letiště, s případnejma dopravníma informacema a tak, to budu vyžadovat až v druhým sledu Smile

no a metoda jak výrobu urychlit je předat know-how někomu méně zaneprázdněnému Smile

to by se vymyslelo co je potřeba časem, to by vyplynulo z praxe

s tou případnou změnou letištních stránek bych si tak pár let tipuju hlavu ještě nelámal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 9:56 pm    Předmět: Citovat

to Ondra:

- hlaseni zmen, uz to chapu, dobrej napad. Stacilo by, kdyby to fungovalo tak, ze by se sledovaly lety za nejake obdobi (treba posledni mesic) a pokud by se v planu objevilo neco, co v tom danem obdobi jeste neletelo, tak by to upozornilo?

- jinak na tom vyhledavani jsem zacal dneska trochu delat, jde to docela dobre. Ten tvuj priklad vyhledavani by mel byt bez problemu, akorat tu predpoved pocasi si s dovolenim necham az na nekdy jindy. Wink

- udelat to jako webovou aplikaci by bylo taky mozne, ale prijde mi konfortnejsi udelat to jako desktopovou aplikaci, ktera ti pobezi normalne ve windows, obcas si stahne nova data, pujde v ni vyhledavat/filtrovat, obcas te na neco upozorni, bude umet exportovat do html a myslim, ze by se dalo i vyresit, aby dana data nahravala pres FTP primo na web...uvidime. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Jelikoz je dneska hnusne, tak jsem se k zase chvilku dostal k praci na LKTBwatcher. Z diskuze vyplynulo, ze v prvni fazi je zajem spis o podrobnejsi vyhledavani, nez o exporty, tak jsem udelal tohle:



Jake dalsi kriteria tam teda chcete?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 2:34 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem zapomnel pridat moznost povolit nebo zakazat pravidelne linky...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 7:21 pm    Předmět: Citovat

Tak posledni dnesni posun, je zase na case jit se venovat necemu jinemu... (ty barvicky moc nereste, generuje se to samo, tak pak tam dam nejake lepsi odstiny)...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 7:26 am    Předmět: Citovat

Ha! zajímací. nabízím spolupráci (za betaverzi). Takže změna, Ježíšku, nepotřebuju, aby měl den 25 hodin, alébrž 26!
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 23, 2007 10:15 am    Předmět: Citovat

Tak jeste posledni screen pred pauzou, nevim kdy se k tomu zase dostanu...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
Programoval jsem teď nějaké webové věci a tak jsem si střihl takové cvičeníčko.
Napsal jsem HTML stránku, která stáhne data letů z airport-brno, vytvoří měsíční statistiky podle společností, destinací a letadel. Pak se pokusí spárovat přílet a odlet (nefunguje to sice úplně 100%, ale tak na 95% Smile ) a pro daný den udělá "graf" přítomnosti letadel na letišti. V tooltipu (po najetí myší) jsou vidět podrobnosti letu.
Po kliknutí na statistiku umí dotčené dny zvýraznit v kalenáři.

Funguje to jenom v Internet Exploreru, nad lokálně uloženým souborem. Ve FF je nějaké nesmyslné bezpečnostní omezení.

Ukázka:

Stáhnout si ji můžete tady: http://www.vars.cz/zima/LKTB.htm
Uložit na disk a pak otevřít v IE.

Samozřejmě je vám ten zdroják plně k dispozici a pokud si s tím chcete někdo pohrát, tak směle do toho.

David
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

Moc pěkná hračka! Škoda, že musím pracovat. Ale neodolal jsem a srovnal si aspoň aktuální počet letošních a loňských charterů ve 4 letních měsících a došel k poměru 1909:1559 - jinými slovy, pokud by ve stejném poměru narostl i počet cestujících, prošlo by přes LKTB letos přes 300tis. koupáků! K tomu nějakých 250tis. na pravidelkách...
Shocked Ufff, nějak mi už z těch čísel jde hlava kolem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Teeda...dobra prace, fakt ze jo. Smile
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so duben 05, 2008 7:16 pm    Předmět: Citovat

David2: Velice šikovný program! Moc díky, je to opravdu praktické a dává to krásný obrázek o provozu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Davide, smekám až na zem... děkuji. A kdekoli se přihlásíš, máš u mne nápoj dle vlastní volby. Smile

ještě by to chtělo společnost a typ, ať už výpisem nad grafem dne nebo v něm... ale abych jen nepopichoval, můžu to zkusit udělat (zejtra, plus mínus tři roky).
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David2



Založen: 17.4.2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Díky za chválu, úplně se červenám. Very Happy

citace:
ještě by to chtělo společnost a typ, ať už výpisem nad grafem dne nebo v něm...


Ono je to v tooltipu, když na to najedeš myší. Strašně by to rozhodilo formátování, když by to tam bylo viditelné. Ale můžu to zkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 4:41 pm    Předmět: Citovat

mea culpa! musím vyzkoušet, já jsme takovej nemyšovej člověk, a s nebezpečím rozhození formátu souhlasím! Smile R.
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 9:47 am    Předmět: Citovat

Asi v souvislosti se změnami na webu LKTB mi přestal chodit ta skvělá HTML stránečka LKTB.htm. Nechtělo by se ti, Davide, pokud by to nebylo příliš složité, udělat update? Pokud by sis našel chvilku, udělal bys tím radost určitě nejen mně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Co se jinam nevejde Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com