Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Spotterska 24
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:15 pm    Předmět: Spotterska 24 Citovat

Zakladam toto tema, protoze jsem tady nenasel zadne tema o teto chystane akci. Chtel bych timto zkusit rozpoutat diskuzi, predevsim tech, kteri se chystaji zucastnit.

A aby rec nestala, tak by me zajimalo:
- kolik zhruba lidi se chysta prijit
- jakou berete (nejen)foto techniku (ja pravdepodobne jen fotak a stativ, na scanner a lepsi objektiv budu mit snad po prazdninach, pripadne muzu vzit GPS)
- co se planuje za doprovodny program
- prece jenom, nedalo by se nejak poresit to jidlo? pokud bude horko, tak si asi rizky na 24 hodin nepotahnu Smile
- jakym zpusobem se planuje prubeh? Kazdy si foti kde chce, nebo nejak hromadne, ...?


...tak to zatim staci, doufam, ze se diskuze rozvine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:17 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem chtel dodat, ze pro zajemce je predpokladana ucast letadel ke stazeni na koutny.wz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Výborně, tak já se vrhám na zodpovězení dotazů...
Počet účastníků se prozatím nedá s určitostí říci, neboť je ještě poměrně dost času, tj. možnosti se přihlásit, nicméně by se mělo jednat cca o 15 lidí, ale asi ne všichni po celých 24 hodin (prozatím po celou dobu se zúčastní: Ondra, Richard, keh a já).
Technika: Já si beru svého Digital Rebela XTi se sklíčkem Very Happy , stativ na noční foto, scanner a dalekohled... víc není třeba.
Doprovodný program sjednává Richard Smile btw. taky jsem zvědav Wink.
Jídlo se loni řešilo dovozem z řecké restaurace...
Průběh poklidného charakteru, tj. focení, povídání, občas přejezd na lepší místo k focení a tohle pořád dokola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Richard



Založen: 12.4.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:37 pm    Předmět: Re: Spotterska 24 Citovat

JirKa napsal:
Zakladam toto tema, protoze jsem tady nenasel zadne tema o teto chystane akci. Chtel bych timto zkusit rozpoutat diskuzi, predevsim tech, kteri se chystaji zucastnit.

A aby rec nestala, tak by me zajimalo:
- kolik zhruba lidi se chysta prijit
- jakou berete (nejen)foto techniku (ja pravdepodobne jen fotak a stativ, na scanner a lepsi objektiv budu mit snad po prazdninach, pripadne muzu vzit GPS)
- co se planuje za doprovodny program
- prece jenom, nedalo by se nejak poresit to jidlo? pokud bude horko, tak si asi rizky na 24 hodin nepotahnu Smile
- jakym zpusobem se planuje prubeh? Kazdy si foti kde chce, nebo nejak hromadne, ...?


...tak to zatim staci, doufam, ze se diskuze rozvine.


Informace (např. stran odprovodného programu) se budou na stránce akce postupně rozšiřovat tak jak je budeme dopřesňovat s příslušnými osobami Smile Zatím bylo potřeba vyvěsit datum, aby si lidé udělali čas.

Jídlo se dá pořešit objednávkou per telefon, focení je samozřejmě svobodně na každém úžasníkovi Smile
_________________
Richard
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

Diky za rychle odpovedi.

- Tak na pocet lidi jsem fakt zvedavy, kolem 15 vypada fajn.
- Taky to planuju na 24 non stop, jeste musim prehodit zubare, takze snad mi do toho nic nevleze
- Mimochodem nemate nekdo tip, kde si na dva dny v brne za poplatek pujcit teleobjektiv na Nikona (nejlepe AF-S a staci i obyc 55-200)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:53 pm    Předmět: Citovat

Popravdě řečeno jsem rovněž velmi zvědavý na počet lidí...
Účasti po celých 24 hodin si velice ceníme! Ale chápu, že někdo nemá čas "trčet" na letišti celých 24 hodin...
Tip nemám, spíše bych se přidal k otázce. Osobně by mě tato možnost také zajímala, akorát tedy na Canoňácký bajonet, rád bych si vyzkoušel nějaké 70-200 L4 sklo nebo i něco delšího (100-400) a to vypůjčení by bylo jistě přínosné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 9:57 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Popravdě řečeno jsem rovněž velmi zvědavý na počet lidí...
Účasti po celých 24 hodin si velice ceníme! Ale chápu, že někdo nemá čas "trčet" na letišti celých 24 hodin...
Tip nemám, spíše bych se přidal k otázce. Osobně by mě tato možnost také zajímala, akorát tedy na Canoňácký bajonet, rád bych si vyzkoušel nějaké 70-200 L4 sklo nebo i něco delšího (100-400) a to vypůjčení by bylo jistě přínosné...


Vim asi o dvou moznostech v Praze, standardne je vypujcni doba na 7 dni tusim, ale mozna by se dalo domluvit jinak. A pokud nic nesezenu v Brne, tak si mozna do Prahy udelam dva vylety kvuli sklu, jelikoz s mym 55mm na dlouhem konci sklem to "neni uplne ono". Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:02 pm    Předmět: Citovat

Aha, to je zajímavé. Mohlo by něco obdobného být i tady v Brně.
55mm s cropem není zase tak špatná Wink, sám jsem se o tom přesvědčil, ale na teláč to nemá, to je fakt...
Abych se vrátil k hlavnímu tématu, ten .pdf seznam ke stažení u Tebe na stránkách je perfektní, krásně přehledný, pěkná práce!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Aha, to je zajímavé. Mohlo by něco obdobného být i tady v Brně.
55mm s cropem není zase tak špatná Wink, sám jsem se o tom přesvědčil, ale na teláč to nemá, to je fakt...
Abych se vrátil k hlavnímu tématu, ten .pdf seznam ke stažení u Tebe na stránkách je perfektní, krásně přehledný, pěkná práce!! Wink


Zatim jsem nenarazil na nikoho, kdo by o necem v Brne vedel (jen jeden clovek mi rekl, ze si kdysi kdesi pred nekolika lety neco pujcoval).

Diky, to byla prace na 5 minut. Smile Planuju si pak udelat neco podobneho s kolonkama, kde si vzdycky zapisu skutecny cas priletu/odletu a oznaceni letadla. Jojo, od plotu u Herbstu se to s 55 celkem da. Tak me jeste napada, asi se bude hodit s sebou mit nejaky zebrik/schudky, nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ha! Trefa do černého! Na to jsem zapomněl Embarassed . Nějaký ten hliníkový žebřík určitě není od věci.
Koukám, že jsi správný spotter, dělat si zápisky s přesnými časy a sepisovat registračky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:14 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Ha! Trefa do černého! Na to jsem zapomněl Embarassed . Nějaký ten hliníkový žebřík určitě není od věci.
Koukám, že jsi správný spotter, dělat si zápisky s přesnými časy a sepisovat registračky!


Tak pisu si "Sebrat babicce zebrik" do ukolu. Tak to abych pomalu vzal i auto. Smile
No pokazde kdyz tam zajdu treba jen na chvilku a ani poradne nevim, jestli ma neco letet, tak si to nepisu. Ale takova 24h akce je pro poznamky idealni. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Takové ty větší akce se k tomu hodí, to je pravda...
Já si registrace sepisuji (hlavně Ryanair), ale že bych byl tak puntičkářský a psal si i přesné časy... (na to mám EXIF) Very Happy .
Vypadá to na opravdu velkolepou akci!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 106
Bydliště: Luhačovice a Brno

PříspěvekZaslal: po červen 18, 2007 10:23 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Takové ty větší akce se k tomu hodí, to je pravda...
Já si registrace sepisuji (hlavně Ryanair), ale že bych byl tak puntičkářský a psal si i přesné časy... (na to mám EXIF) Very Happy .
Vypadá to na opravdu velkolepou akci!


Vidis, s tim EXIFem me to nenapadlo... Wink

Mimochodem kdysi jsem u Herbstu potkal spottera (tusim, ze se jmenoval taky Jirka) a rikal, ze si obcas udela vylet do Vidne na letiste. Ze je to bliz nez do Prahy a provoz za to samozrejme taky stoji. Tak kdovi...treba jednou se tam vypravime taky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: út červen 19, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

JirKa napsal:
MarekV napsal:
Takové ty větší akce se k tomu hodí, to je pravda...
Já si registrace sepisuji (hlavně Ryanair), ale že bych byl tak puntičkářský a psal si i přesné časy... (na to mám EXIF) Very Happy .
Vypadá to na opravdu velkolepou akci!


Vidis, s tim EXIFem me to nenapadlo... Wink

Mimochodem kdysi jsem u Herbstu potkal spottera (tusim, ze se jmenoval taky Jirka) a rikal, ze si obcas udela vylet do Vidne na letiste. Ze je to bliz nez do Prahy a provoz za to samozrejme taky stoji. Tak kdovi...treba jednou se tam vypravime taky. Smile


pučit skla v Brně taky nevim kde, napadl mě fotoantik ale na stránkách nic nemaj v tom smyslu, tak nevim..

jinak foťák, žebřík, stativ, scanner je samozřejmost.. i když žebřík není echt nutnej.. hodilo by se SBS-1, ale nevim o nikom kdo by ho poskytl nebo dovez.. taky nějaká přenosná židlička není k zahození Smile

dále u Herbstu je zásuvka, takže možno dobíjet notebooky, foťáky etc.

jinak, pokud půjde vše hladce jak minule, tak bude k dispozici občerstvení u Herbst Aero, tj. pro ty kdo neví, běžný barový sortiment, tj. nealko, kafe, čaj a tak.. pivo pravděpodobně taky, kofola myslim ne.. jídlo teda ne, to je na telefon nebo samozásobitelsky Smile

vypadá to že aut na převážení účastníků bude taky dost..

pro informaci, spí se v autech, já sem měl minule aj stan a spacák, ale nepoužil sem ho.. i když pravděpodobně místo bude..

ještě není jistý jak dlouho bude otevřenej Herbst, takže přes noc asi zázemí nebude, WC je v terminálu z druhé strany letiště, stejně tam je automat na kávu, na horkou kávu, loni sme za něj byli dost rádi Smile

jo a ten Jirka cos ho potkal, to bude asi Jirka Kolář z Břeclavi Smile on to má do Vídně kousek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: pá červen 22, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

tak sem se ptal ver Fotoantik a ve Fosh Foto na České, a ani v jednom objektivy nepučujou, ani neví o tom že by se v Brně pučovalo někde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com