Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

(Poslední) Sbohem ČSA?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Skončí v roce ČSA v Brně?
Skončí nadobro
10%
 10%  [ 1 ]
Skončí na čas
0%
 0%  [ 0 ]
Předají linku CCA
20%
 20%  [ 2 ]
Budou létat dál
20%
 20%  [ 2 ]
Je to začátek konce ČSA
50%
 50%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

pak zaparkovat a táhnout kufr dalších 5-10 minut k odbavení... nasčítá se to na dvě hodiny nejmíň když to dobře jede
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 4:40 pm    Předmět: Re: BRQ-VIE Citovat

j.ree napsal:
Zdravim,
jen muj subjektivni pohled. Ja si myslim, ze mezipristani neni v BRQ dost dobre mozne. Jak pisete - je otazka, zda by tech par pax zaplatilo poplatky a taky by zalezelo dost na cene useku brq-vie. Vzdusnou carou to je nejakych 120 km a nejak co znam Zatorskeho tady, tak by cena nebyla nejak zavratne nizka. Ano, muzete namitat, ze do prahy byla cena akceptovatelna, jenze do VIE uz nyni existuje docela slusna cesta, az na tu mysku v Poysdorfu.

Druha cast meho dojmu je cas. Nyni trva let zhruba 55 minut z osr a pri mezipristani by se dle me protahl minimalne o pul - trictvrte hodiny. A casova stranka pak zase z Ostravy uz neni tak atraktivni. Nehlede na to, ze by takhle dle me prisli o dalsi cast z uz tak maleho poctu pax, kteri linku vyuzivaji.

No teď de vo to jestli by nakonec z Brna nelítalo na VIE více mnohem pax jako z OSR
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 9:47 am    Předmět: Citovat

Myslím, že podstatné je, o kolik by letenky byly dražší. Pokud by to bylo o nějakých 1500-2000Kč, pak by rozhodně nemusely mít strach o obsazenost. Jistě, že je hodně lidí, pro které je úspora nějakých 500-1000 Kč při individuální dopravě důležitá. Ale je také hodně lidí, kteří chtějí dojet v poklidu na brněnské letiště, odevzdat zavazadlo, a pak už se o nic nestarat, jen v poklidu cestovat, bez stresu, bez báglů, dát si v tranzitu v pohodě kafíčko.... Těm je srdečně jedno, jestli létají přes PRG, MUC, FRA, nebo přes 120 km vzdálený VIE. Nestarají se, jestli první segment letí 1/2, nebo 3/4 hod, prostě chtějí mít klid, a tak trochu si připadat jako "bohatí". A těch 45 tis. lidí, kteří dosud létali přes PRG, jsou z velké části právě z tohoto těsta.

Není docela pravda, že do Vídně je to dnes po dálnici bez problémů, chybí jí ještě skoro polovina, nehledě k tomu, že musíte koupit další dálniční známku, a pokud jedete přes Blavu (je to rychlejší), tak dokonce dvě, koukněte se na mapu.:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/LKTB_04.png

Pak je tu ještě velká skupina běžných techniků, kteří někam létají, a ani třeba přesně neví, kdy práci dokončí a vrátí se. Pro ně není únosné nechávat ve Schwechatu několik týdnů auto, ani nestojí o to, si po návratu shánět lístek na autobus, který také bývá obsazen. Taxík pochopitelně stojí víc, než by stála letenka, stejně, jako když pro něj pošlete druhého zaměstnance s autem. A přitom se obojí běžně děje.
L/f Saabů z OSR dnes nestojí za mnoho, navíc by pak mohli přidat další relaci, což by mohlo pomoci i Ostravákům. Lepší je letět o 1/2 hodiny déle, než tvrdnout 4 hodiny na letišti.
Věřím, že by nebyl problém naplnit Brňáky 2-3 Saaby, nebo lépe řečeno, mohlo by na lince OSR-BRQ-VIE fungovat 5-6 frekvencí denně. Alfou a omegou je ovšem c/s s AUA. Ti se do toho nemají zase tak velký důvod hrnout, protože mohou kalkulovat s tím, že u nich tito pax stejně nakonec skončí, možná trochu naštvaní, ale skončí, protože největší konkurent, ČSA je ještě horší varianta. Ale třeba by AUA projevili více vstřícnosti ke svým pasažérům, než ČSA. Kdo ví, jsou-li tam na vedoucích místech univerzální manažeři, spíš ne, jsou-li tam lidé se zkušenostmi z leteckého byznysu, spíš bych řekl, že ano. To se dá zjistit jediným způsobem, zpracovat kvalitní byznys plán a nabídnout jim spolupráci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 7:43 am    Předmět: Citovat

nesouhlasim
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

citace:
nesouhlasim


Je to přirozené, každý jsme vyrůstal v jiných podmínkách, každý máme odlišný druh vzdělání, životní a pracovní zkušenosti, svá měřítka hodnot, nebo svůj okruh známých se kterými své postoje korigujeme.

...názory jsou od toho, aby se různily (Z. Jirotka) Very Happy

A mohu se zeptat, v čem vidíš v mých úvahách největší slabinu? Nevěříš tomu, že skupina lidí, kteří by skutečně preferovali feeding do Vídně, je dostatečně početná? Že by byl problém uhradit přibližovací poplatky ŘLP (2700Kč, jestli jsem dobře počítal) + poplatky letišti (smluvní výše, možná jsem docela mimo, ale tipnul bych si, že by se daly dojednat pod 5000Kč), nebo, že by Ostraváci neradi viděli kompromis s mezipřistáním (i za cenu další(ch) frekvence)? Nebo myslíš, že jsem mimo v něčem jiném? Neptám se nějak militantně, prostě mě zajímají i opačné argumenty. Věřím totiž, že kraj, město, a možná ještě někdo, by pro začátek rádi finančně vypomohli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: pá říjen 08, 2010 10:29 am    Předmět: Citovat

Tak jsem chtel udelat rezervaci z BRQ do CDG na prosinec pres AirFrance a ono svete div! Dalo mi to nasledujici nabidku letist z Ceska - PRG, OSR a AUTOBUSOVE NADRAZI ZDN BRNO!!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá říjen 08, 2010 1:10 pm    Předmět: Citovat

Proc to tucne pismo a vykricniky? Tak to prece bylo vzdycky, kdyz nelitalo PRG/BRQ/PRG. Jezdily autobusy, neni na tom nic zvlastniho. CSA si asi mysli, ze se vlk nazere (usetri letadlo do Brna) a koza zustane cela (pasazeri z Brna pojedou autobusem na CSA z Prahy). Ale to se pletou, spousta lidi s nimi nepoleti uz z principu za to zruseni pripoje a pro dalsi odpadla ta vyhoda odbaveni zavazadla v klidu v Brne bez front par minut pred odletem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

To tucne pismo a vykricniky proto, ze z proklamovane linky BRQ a PRG od zimaku s CCA ci nekym jinym asi nic nebude (po odchodu CSA). Zaver je ten, ze se poleti z Vidne....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 5:48 pm    Předmět: Citovat

No jestli sis všiml, tak to už tady s Karlem a jree diskutujem asi týden. Jde jen o to aby to CCA zkusily zrealizovat. Zatím je to jen v rovině snů a spekulací a Zátorský asi tydle fóra nečte, aby se inspiroval. Laughing
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so říjen 09, 2010 8:42 pm    Předmět: Citovat

xvick napsal:
To tucne pismo a vykricniky proto, ze z proklamovane linky BRQ a PRG od zimaku s CCA ci nekym jinym asi nic nebude (po odchodu CSA). Zaver je ten, ze se poleti z Vidne....

No psal jsem to tady i s vysvetlenim pred tydnem. Proto jsem se divil, cos to najednou objevil za Ameriku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 1:31 pm    Předmět: Milan (Bergamo) Citovat

Jedné věci nerozumím.... Brno - Bergamo odlet 19,20 přílet Bergamo 21.00 a letadlo už pak nikam neodletí, až ráno, ale odlet Bergamo 8.30 - přílet Brno 10.10....! a co pak? Letadlo odletí někam prázdný nebo zůstane na BRQ taxovat až do večerního odletu? To asi ne... Odletí prázdnej? To není moc ekonomický pro Ryan. Vysvětlí mi to někdo?
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 1:43 pm    Předmět: Citovat

tak srry, už je mi to jasný. Nelítá pokaždý ve stejný čas jak jsem si myslel, ale v Po letí ráno, ST v 17 a So v 19. Odkud se tady ale objeví ten pondělní ranní bez lidí je mi stejně záhadou.
Návrat nahoru
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 1:46 pm    Předmět: Citovat

I to je mi už jasný, přiletí vlastně z Milána s lidma. tak sorry, nějak jsem dnes málo spal. Koukám od noci jak vytahujou ty čilský horníky Very Happy
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2010 9:08 pm    Předmět: Citovat

slávek napsal:
...Koukám od noci jak vytahujou ty čilský horníky Very Happy


To je aspoň pořádná reality show, ne jako trapárny typu Talentmania Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2010 12:11 pm    Předmět: Citovat

cit. planes :
Central Connect Airlines přidávají od 15.11. ve všední dny se Saabem 340 třetí denní frekvenci (3B023/4) na trase Ostrava (11:45) - Vídeň (12:35/15:10) - Ostrava (16:00). Současná ranní linka dozná menší změny v odletech z Vídně, nově poletí místo 11:05 v 10:35. Nynější večerní let z Ostravy v 17:10 bude startovat o 30 minut později, zpátky o 10 (nově 20:55).
No a tak teď už jenom mezipřistávat na BRQ Surprised
Asi to budou obsluhovat uvolněnou kapacitou , která jim vyzbude z plánovaného BRQ-PRG.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com