Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozšíření a omezení provozu linek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2018 7:59 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak. Confused
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2018 11:42 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Z výroků pánů Kerndla a Hrůzy kompetentnost v oboru dopravního letectví vyloženě čiší. Když už to konečně začne vypadat, že se alespoň něco hýbe vcelku žádoucím směrem, objeví se někdo, kdo cítí neodbytnou potřebu se v tom začít vrtat a "zlepšovat" to.

Bertík K., syn známého jazzmana a hlasitý kritik svého předchůdce Holana, obohacuje zdá se veřejnou diskusi svými názory o něco dřív, než se v tématu stihl aspoň základně zorientovat. Pod tímto náměstkem primátorky bude dále vzkvétat oblast investic, dopravy, sociálních služeb, marketingu a cestovního ruchu.
Ing. Filip H., Ph.D. (1984), je odborníkem na všechno, pracuje mj. na Úřadu vlády ČR, Odbor koordinace hospodářských politik EU nebo na MU. Je vedoucím institutu veřejné správy, odborný asistent na Katedře veřejné ekonomie, Centra výzkumu neziskového sektoru a Institutu pro dopravní ekonomii, geografii a politiku. Řešitel řady výzkumných projektů, jako je třeba Management znalostí v lokálním a regionálním rozvoji. Je toho ještě mnohem víc, a jak je vidět, nezaváhal ani v otázce směřování letecké dopravy v Brně. Ještě, že máme mezi sebou takové kapacity. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2018 3:45 pm    Předmět: Citovat

Díval jsem se, jak je to s nabídkami leteckých zájezdů od CK Fischer. Zatím tam není nic nového, tak jsem se aspoň koukl, jak si Brno stojí mezi ostatními letišti, o nichž se hovoří.
PRG - 39 destinací
BTS - 2 destinace
BRQ - 1 destinace
PED - 0 destinací
Z Brna si můžete koupit zájezd pouze na Kubu, let je s přestupem přes MUC a bmi je tam označen jako Fisher (podobně jsou tam i hotely Fischer atd). Pokračování je uvedeno společností Condor. Řekl bych, že to znamená, že má s bmi regional uzavřenu nějakou smlouvu.

Na své osobní stránce VF i nadále slibuje slunné zítřky:
citace:
Již brzo Vám každý den přinesu jeden cestovatelský deal, jeden vybraný hotel a jednu leteckou trasu, na které si budete moci letenky zakoupit jiz za 990 Kč. Nabídka bude platit vždy 40 hodin ... do vyprodání zásob...Sledujte mojí stránku, již brzo Vám sdělím, na jaké nabídky se můžete těšit.

http://www.fischervaclav.com/FISCHER-vaclav/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2018 5:18 pm    Předmět: Citovat

Přidávám odkaz na další článek na téma “rozlítáme Brno” ...

https://brno.idnes.cz/letecke-linky-spojeni-doprava-letiste-brno-milano-italie-abu-zabi-p9c-/brno-zpravy.aspx?c=A181105_437537_brno-zpravy_vh[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 7:21 am    Předmět: Citovat

Karel: Hmm, cena (jednosměrné) letenky za/od 990 Kč vůbec nezní špatně. To skutečně vypadá jako něco, co by mohlo do budoucna fungovat.

Xvick: "Studii za více než půl milionu korun nechala za krajské peníze vypracovat Jihomoravská rozvojová společnost, která má vyjednávání o leteckých linkách na starosti. [...] 'Analýza vytyčila právě těch dvacet destinací, o kterých jsme jednali s leteckými společnostmi, [...] teď vyjednáváme o pěti až šesti nových linkách, které jsou reálné asi od března,' nastínil Šimek." Myslím, že kdyby toho půl milionu rozdali mezi uživatele tohoto fóra, seznam oněch dvaceti destinací by byl v podstatě identický. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 2:29 pm    Předmět: Citovat

Tak trochu jako pověstný blesk z čistého nebe bylo dnešní oznámení, že od 2. dubna 2019 spustí Ryanair novou linku mezi Brnem a Berlínem. Létat by se mělo dvakrát týdně, a to v úterý a sobotu. Úterní rotace bude v Brně probíhat příletem v 12.30 a odletem v 12.55. V sobotu má letadlo přilétat ve 14.00 a odlétat ve 14.25.

Více zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 2:54 pm    Předmět: Citovat

Tak pro mě osobně je sázka na Berlín dost velké překvapení. Rozhodně jsem ho netipoval a nevím, jak velkou šanci bude mít na udržení. Mezi mé “horké” kandidáty na nové linky jsem řadil zcela jiné destinace. Ale čas ukáže, třeba se Berlín chytne ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 5:46 pm    Předmět: Citovat

Úspešnost této nové linky je opravdu těžké odhadnout. Řekl bych, že Ryanair ji nespustil, protože jeho analytici zjistili, že jde o zlatý důl, ale spíše se mu uvolnilo letadlo a hledal, kam s ním, přičemž Brno podalo lákavou nabídku na jeho využití, a tak máme spoj do Berlína. Přesto se domnívám, že ani zdaleka nejde o předem k neúspěchu odsouzenou linku. Až do letoška fungovala více než dva roky tatáž linka z Bratislavy. Mezi Vídní a Berlínem v současnosti existuje značné množství spojů, na nichž letadla jistě nelétají prázdná. Proto potenciál bude určitě i tady. Podívejme se na Bergamo. Létá sice teprve chvíli, ale dle dosavadních zpráv jsou lety z více než tří čtvrtin vytížené. Sám za sebe navíc přiznávám, že mě zpráva ohromně potěšila. Do Berlína se chci podívat už plno let, teď mám konečně k dispozici naprosto elegantní způsob, jak toto své přání zrealizovat. A koneckonců, s ohledem na výše postnutý odkaz, je docela dost možné, že se v brzké době dočkáme dalších ohlášek, a to i destinací, jež jsou na pohled atraktivnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2018 6:44 pm    Předmět: Citovat

Mě ta zpráva trochu překvapila, když jsem četl titulek, myslel jsem, že to bude Fischerův prodej sedaček na přeletu na chartery z Tegelu. Pokud by bázoval v Brně, pak by asi něco takového do úvahy přicházelo. Takže pro něj to asi nejlepší zpráva není, nebo chcete li, jsou to body pro PED, pokud se skutečně Fischer rozhoduje mezi těmito bázemi.

Na druhé straně lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše, Schoenefeld nabízí skoro 50 přestupových možností. Soudím, že to souvisí i s politikou RYR, kde mám pocit, že je možno pozorovat jednak častější obsluhování krátkých linek (Berlín i Bergamo jako příklad), kdy jsou nižší náklady na palivo, a také dočasné linky, které se poté, až si je vyzkouší hlavní skupina cestovatelů, se zamění za jiné.

Jen houšť a větší kapky... Olgo Pawlonko

https://brno.idnes.cz/nemecko-letadlo-doprava-linka-duben-brno-berlin-frr-/brno-zpravy.aspx?c=A181106_122825_brno-zpravy_mos1
http://www.brno-airport.cz/letiste/tiskove-zpravy/Ryanair-otevira-novou-linku-Brno-Berlin/

MarekV napsal:
Myslím, že kdyby toho půl milionu rozdali mezi uživatele tohoto fóra, seznam oněch dvaceti destinací by byl v podstatě identický

Kdo z nás by tam napsal Abú Zabí..? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2018 10:17 am    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Soudím, že to souvisí i s politikou RYR, kde mám pocit, že je možno pozorovat jednak častější obsluhování krátkých linek (Berlín i Bergamo jako příklad), kdy jsou nižší náklady na palivo, a také dočasné linky, které se poté, až si je vyzkouší hlavní skupina cestovatelů, se zamění za jiné.

Ano, s těmi krátkými linkami máš zřejmě pravdu, viz v poslední době například zavedené lety mezi Prahou a Krakovem či Budapeští. Očividně zkouší nějaký nový byznys model.

Karel napsal:
Kdo z nás by tam napsal Abú Zabí..? Smile

Taky pravda, na "první dobrou" asi nikdo, ale dvacet měst je dost velký počet, to by se trefit dalo. Smile Vážně by mě zajímalo, co všechno v tom seznamu je. Třeba se v něm najdou i větší bizarnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2018 12:06 pm    Předmět: Citovat

Na stránkách VF se objevily první "dealy": Alpy (asi bez dopravy), Kréta (od 299€), nebo jen letenka na Krétu (od 49€ O/W, tj. cca 1300Kč) - není ale (zatím?) uvedeno odkud
http://www.fischervaclav.com/FISCHER-vaclav/

Zároveň se FB objevila poněkud podrážděná reakce na článek pana Sůry ze serveru zdopravy. Z celé odpovědi stojí za citaci snad jen:
citace:
...děkujeme vám za zájem o vznikající a velmi dobře se rozvíjející projekt nové letecké společnosti...

https://www.facebook.com/Air-Fischer-282462069258267
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2018 10:13 pm    Předmět: Citovat

citace:
PRODEJ ZAHÁJÍME 12.12. ve 12 hodin
všechny lety s air FISCHER z Basileje, Berlína, Bratislavy, Brna a Pardubic:
Antalya
Athény
Barcelona
Gran Canaria
Hurghada
Mallorca
Kréta
Rhodos


Zatím se úzkostlivě drží abecedního pořádku, uvidíme, jestli tento termín bude dodržen.
http://www.fischervaclav.com/Book-flights/

Ještě ocituji z FB z diskuse na téma livery:
citace:
Letadlo bude prezentováno vůči veřejnosti a ostatním subjektům před zahájením letů, a ty jsou plánovány až na pozdější jaro 2019. Takže spousta času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2018 4:45 pm    Předmět: Citovat

Schválně jsem si ten článek pana Sůry našel, protože mě zajímalo, co tak výbušného v něm je. Nejspíš to, že postavil článek na tom, že nic nezjistil, což ve výsledku pouze vrhlo špatné světlo na chystanou aerolinku, která tím může mezi veřejností získat jistý punc diletantství. Takže rozumím, že se Fischer ozval. Na druhou stranu, jakkoli může ta reakce působit podrážděně, pan Sůra je jistě rád, že nežije na Slovensku, kde se s investigativními novináři zachází poněkud jinak. Smile

Destinace jsou to zajímavé. Jsem zvědav, která jejich kombinace se bude létat z Brna. Za těch čtrnáct dní se to snad dozvíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2018 1:09 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Schválně jsem si ten článek pana Sůry našel, protože mě zajímalo, co tak výbušného v něm je. Nejspíš to, že postavil článek na tom, že nic nezjistil, což ve výsledku pouze vrhlo špatné světlo na chystanou aerolinku, která tím může mezi veřejností získat jistý punc diletantství...


Na mě ta celá presentace air Fisher od začátku působí jako pohádky ovčí babičky. Ať se na mě pan Fisher nezlobí, ale takto se nepresentuje profesionální firma, které chce rozlétat svoji aerolinku. Pan Sůra sice nic objevného nevypátral, ale o to vůbec nejde. Pan Fisher už tu nějakou dobu něco slibuje, dokonce dal na internet určitá data a nic z toho zatím nesplnil. Má profil na FB a k tomu jakousi naprosto amatérskou a odpudivou webovou stránku. ( jestli nemá pár korun na zaplacení jednoduché webové presentace, která odpovídá danému chystanému projektu, tak teda fakt nevím ) Jsem opravdu zvědav, co z toho nakonec vyleze, ale moc bych si od toho nesliboval.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2018 3:54 pm    Předmět: Citovat

Tak projekt Blue Air Moravia měl webovou prezentaci sice profesionální, ale nikterak jej to nezachránilo. Vlastně se ani nedostal dál než za tu prezentaci. Tudíž těžko podle tohoto hlediska něco hodnotit. Osobně nechovám žádné sympatie či naopak antipatie vůči komukoli ve "sporu" Fischer-Sůra. Jsem k tomu celému indiferentní. To ale nemění nic na tom, že vítám jakékoli snahy v oblasti letectví. Ale jak jsem psal, uvidíme za čtrnáct dní. Třeba se to potom začne opravdu sypat jako domeček z karet. Zatím tomu stále dávám šanci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další
Strana 76 z 80

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com