Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cargo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 10:05 am    Předmět: Citovat

jj, přízemí a první patro už jsou hotové. Konstrukce je zajímavá, protože na polovině délky budovy je první patro na obě strany převislé asi o 2m přes přízemí. Podle půdorysu to nevypadalo, ale budova se začíná jevit docela mohutně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: so červenec 30, 2011 5:20 pm    Předmět: Citovat

No tak to je dobré.... teď jen aby od parkoviště před novou budovou nezůstaly stát ty tři přízemní baráky po vojácích. Pokud by se zbouraly, prostor by se krásně otevřel. No uvidíme...
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 7:11 pm    Předmět: Citovat

Ty přízemní baráky by měly jít pryč a místo nich bude nová vjezdová vrátnice do areálu. Takže by to tam mělo celkem prokouknout Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 7:25 pm    Předmět: Citovat

jackbrno... dík za info. Se mi zdá, že sem na fórum už nikdo nepíše krom nás dvou. Všichni asi blbnou na FB, ale to mne nebaví, protože je to takové infantilní. Zkrátka, lidi tam nedovedou vyjádřit konzistentní názor na věc. FB je strašně povrchní komunikátor...
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: čt srpen 04, 2011 9:56 pm    Předmět: Citovat

Byť je to off-topic, dovolím si taktéž zareagovat. Osobně píši střídmě především z důvodu, že má schopnost vyjadřovat se kdykoli k čemukoli je více než omezená. Vždy si musím věc promyslet, i když většinou to nepomůže a plácnu nesmysl, ale zkrátka cítím jistou povinnost věc zprvu nechat projít hlavou. Střílet z placu je prozatím nad mé síly.
Každopádně co jsem měl možnost vysledovat, tak intenzita diskusí je přímo úměrná dění na letišti. Je-li nějaká mimořádná událost, počet příspěvků rapidně vzroste. Nyní, zdá se, je období klidnější, byť pár "sportovních" charterů bylo a bude, ale v kontextu pravidelnějšího a význačnějšího provozu to není. A tak, myslím, není podhoubí pro rozproudění diskuse. A myslím, že ta forma, která funguje zde, totiž kvalitní příspěvky a smysluplné diskuse, nikoli jen pouhé tlachání, je cesta tím správným směrem. Nechci se nijak dotknout Ostravaku, ale tamní diskuse pro mne, jakožto příležitostného kolemjdoucího, nemají ten půvab, u nich sice přibude denně několik, třeba i desítek, příspěvků, ale ty mají povahu chatu, v horším případě jednoslovných výkřiků. Což, alespoň pro mne, ztrácí smysl diskuse, a nabývá povahu hospodského tlachání, ale nic ve zlém! Utužuje to kolektiv. Takže jsem v zásadě rád, jak to probíhá zde, ačkoli kadence příspěvků není astronomicky vysoká, o to více je kvalitní, dovolím si tvrdit. A to jsme se dostali ke starému dobrému úsloví, že kvalita lepší než kvantita. Myslím, že zde to platí dokonale.
V každém případě souhlasím s pohledem na FB. Taktéž tam nejsem činný a nikterak mne to neoslovilo. Asi proto, že to dost odráží způsob, který popisuji výše v případě Ovy.
Toť můj názor a pohled na téma diskuse. A ještě jednou opakuji, neberte, prosím, má slova útočně, jde čistě jen o můj náhled. A není myšlen zle.
A na závěr se připojuji s díky Jackovi za průběžné informování o postupu staveb. Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 8:23 am    Předmět: Citovat

Marku, je škoda, že...
1) nedopadl záměr webové kamery...

2) nelze vkládat fotku přímo do příspěvku, ale jenom prostřednictvím odkazu na její umístění. Já např. ( a věřím že nejsu jediný) webovou stánku neprovozuji a tudíž nemám možnost takto učinit.

Šlo by to nějak pořešit....?
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 9:29 am    Předmět: Citovat

ad 1) Nerealizace webové kamery mě taktéž mrzí, ale aktuálně se zdá, že je to bez ní tak nějak klidnější. Mám na mysli to, že bychom tou kamerou patrně mohli nepatrně provokovat, neboť bychom takříkajíc koukali nepřetržitě letišti až do kuchyně. Nevím, jak moc je to pravdivá informace, ale údajně Český hydrometeorologický ústav žádal o možnost umístění své webkamery na letišti, což mu mělo být zamítnuto. Je-li to skutečně pravda, nevím. Ale vzhledem k tomu, že naše plánovaná kamera měla "koukat" takřka na všechny stojánky, a tedy sledovat veškeré dění, je docela dobře představitelné, že by nám tato činnost mohla být rázně zatrhnuta. A to třeba i navzdory tomu, že přístup k ní by byl jen skrze heslo a pro známý počet lidí. No, uvidíme, ještě to zkusíme nějak promyslet. Ale v současné době přehršle bezpečnostních opatření, myslím, bude lepší zbytečně neprovokovat.
ad 2) Ano, vložení fotky do příspěvku vyžaduje její existenci na nějakém místě v internetu, aby mohla být linkována. Řešení vidím dvojí. Buď je možné, abys mi potřebné fotografie posílal, já bych je umístil k sobě na hosting, přičemž bych Ti zpětně poslal odkaz, kde je najdeš (anebo bys prostě znal adresu své složky), což by ovšem bylo dost pomalé, protože tu rozhodně nesedím neustále, a tedy by to dost limitovalo psaní Tvých příspěvků, protože bys musel čekat než fotku uploaduji. Proto jako snadnější a schůdnější řešení mi připadá užívání některého z webových úložišť pro fotografie. Z českých jsem našel například web: 3x.cz, který může posloužit jako sklad obrázků, ze zahraničních například: image-share.com. Případně další alternativou je zřízení si webové fotogalerie na rajčeti: rajce.idnes.cz. Tato varianta si zřejmě vyžaduje více času než ony předchozí dva pouhé sklady, ale z dlouhodobé perspektivy se zdá jako varianta schůdnější a praktičtější. V každém pžípadě je to tak či onak jistá komplikace, a tak by nejlepší bylo, kdyby šly fotky nahrávat přímo během psaní příspěvku do fóra, ale není mi známo, že by to tu šlo.
Snad Ti to alespoň v něčem pomohlo. A budu se eventuálně těšit na Tvé obrázky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 10:03 am    Předmět: Citovat

No s tou kamerou je to škoda, byl jsem ochoten se podílet materiálně, případně jsem chtěl i přispět finančně na nákup " něčeho..."
Co se týká fotek, tak jsem se rozhodl, že si asi zařídím svoje stránky a bude vyřešeno. Chvíli to ale potrvá, teď nám zateplují barák a pořád musím něco uklízet-odklízet, lodžiovou dílnu se soustruhem a frézkou mi přikázali vyklidit ( dočasně) a tak jsem dost neoperabilní a to i duševně. Až akce skončí tak s tím webem začnu experimentovat. Je ale mnoho cest a nejsem zatím rozhodnut kterou zvolím. Pro začátek to asi upnu na webnode.cz a když mne to bude bavit tak si napíšu svoje. Tož tak je to...
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 10:10 am    Předmět: Citovat

V tomto případě se velmi těším na experimenty pojícími se s webem! Přeji, aby práce šly co nejlépe. Na webnode jsem slyšel jenom pozitivní reakce a znám nemálo lidí, kteří jeho služby využívají. Myslím, že jsi zvolil nejlépe jak jsi mohl. Držím palce, aby vše běželo podle představ!
S tou kamerou uvidíme ještě. Otevřené to je, prozatím však uloženo k ledu, časem asi "projekt" oživíme.
Díky za podněty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 11:01 am    Předmět: Citovat

JackBrno napsal:
...protože na polovině délky budovy je první patro na obě strany převislé asi o 2m přes přízemí...


Dobře je to vidět na linku, který poslal Ivošák, přesahy by měly být ty dvojčerchovaně namalované obrysy.
http://www.brick-cz.net/upload/situace.pdf

Oproti původní stavbě nová budova měla být širší o 2m a navíc jsou ty dva převisy, každý 1,45m, tedy dohromady je barák skoro o 5 m širší, 16,7 m. Jestli máte někdo aktuální fotku, rád se podívám, jak nám to roste.

Je fakt, že se toho teď moc neděje, je taková trochu okurková sezóna, a třeba odchod CCA/ČSA prostě musel přijít, pokud vědomě zvolili časy tak, jak zvolili. Co k tomu jiného říci? V tomto případě ale věřím, že je lepší zkončit to špatné, aby se udělalo místo pro nový začátek.
Mě by se asi zdál nejpravděpodobnější feeding DLH, třeba c/s s CCA. Ale jestli to tak bude, to nevím. Mám trochu pocit, že CCA nejsou příliš pružní, nestojí nohama na zemi a zároveň nejsou schopni ani velkorysejších vizí. Jejich představy, že oni si vyberou bohatší klientelu, a ti se pak za vysoké ceny budou hrnout v nesmyslných časech do ohrkaných Saabů je asi trochu nereálná. Nebo vzpomeňte, že sami ani neprodávali levné přestupní tarify (třeba BRQ-PRG-LEI) a raději vozili vzduch...
Škoda, že v tuto chvíli na tom asi nebudou ekonomicky nejlépe VAN Air Europe, teď by možná byla ta pravá chvíle na nákup toho Saaba, co plánovali před krizí. Ve hře jsou ale všechny evropské společnosti, tak se nechme překvapit, kdo první projeví o dozrávající brněnskou nevěstu zájem.

Slávek:
I já se připojuji k přání, aby tvé experimenty s webem byly úspěšné

Marek:
Věřím, že to s webkamerou nakonec dopadne dobře, já neznám žádný předpis, který by něco takového zakazoval. Komické by bylo, napsat dotaz na letiště, zda podle jejich názoru existuje nějaká právní překážka provozu kamery Smile... Ale na druhou stranu uznávám, že často bývá lepší počkat, až uzraje čas, než násilím lámat věci přes koleno.
Ohledně tvé "omezené" vyjadřovací schopnosti - všichni občas plácneme nějakou šílenou pytlovinu a myslím, že vůbec nikdo neservíruje z placu utříděné myšlenky. Ze zkušenosti bych řekl, že v mládí jsou lidé mnohem schopnější v objevování a poznávání světa. S věkem tuto schopnost malinko ztrácejí a těžiště se přesunuje spíš k hodnocení a třidění poznaného. Je to myslím řád tohoto světa, každý věk má díky tomu svůj půvab. Je čas kdy je třeba kolem sebe sbírat cihličky poznání a čas z nich postupně zkusit něco vlastního poskládat. Mimochodem, nesouhlasím s tím, že tvoje vyjadřovací schopnost je omezená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 12:42 pm    Předmět: Citovat

Karlovi také dík za "dlouhý" názor na věci.
Vidíte jak se to pěkně rozběhlo...

Co se týče FR tak si myslím, že na zimu určitě skončí Alicante a obávám se taktéž o BGY. Zimní leťák už je hotový zdá se a BRQ zase ostrouhá. Všimli jste si jak OVA drasticky snížila všechny poplatky? Snaží se někoho nalákat za každou cenu se mi zdá...
Návrat nahoru
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 1:17 pm    Předmět: Citovat

slávek napsal:
...si myslím, že na zimu určitě skončí Alicante ....


Já si to myslím také, zejména proto, že RYR chce na ALC hodně omezit provoz, protože je s letištěm ve sporu ohledně poplatků za nástupní mosty. Za takové situace si moc neumím představit, že by linku ALC-BRQ změnili ze sezónní na celoroční i kdyby byla sebeúspěšnější. Že se s BGY asi budeme také muset rozloučit, tuším to už od chvíle, kdy WZZ otevřel FCO - to je pro výlety do Itálie jistě lákavější destinace. Zbytek lidí, který má poblíž BGY konkrétní cíl, už asi linku neutáhne.

S ohledem na vlákno jsme ale už dost off topic Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 1:31 pm    Předmět: Citovat

No to jsme, ale když se nějaká diskuze začne a nezůstane monotematická, tak si myslím, že stěhovat se qůli tomu do jiného vlákna je trochu ulítlý.

Kdyby u nás WZZ zabázoval a otevřel 6-7 linek do dobrých destinací, tak čert vem FR. Můžou si lítat jenom ten STN jako zpočátku. Stejně vybírají stále víc poplatků za každou pí...inu.
Návrat nahoru
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: pá srpen 05, 2011 11:02 pm    Předmět: Citovat

Alicante byl spíš takový pokus a myslím, že hned zpočátku bylo bráno jako sezónní. Takže je jasné, že při snížení počtu bázovaných letadel je linka do Brna v prvním seznamu na likvidaci Smile Ikdyž přes sezónu byla zaplněnost slušná. Bergamo je na tom hůř, tam se moc nelítalo mimo sezónu a ani teď v sezóně, takže osobně čekám rychlý konec.

Jen postřeh k webkameře, pokud vím, tak na webka na Ruzyni má z bezpečnostních důvodů nějaké časové zpoždění. Jinak mě ale celkem nenapadá, jaký by mohl být problém, kdyby koukala webka tam, kam je normálně vidět očima, když si někdo stoupne k plotu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2011 12:51 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Buď je možné, abys mi potřebné fotografie posílal, já bych je umístil k sobě na hosting, přičemž bych Ti zpětně poslal odkaz, kde je najdeš (anebo bys prostě znal adresu své složky), což by ovšem bylo dost pomalé, protože tu rozhodně nesedím neustále, a tedy by to dost limitovalo psaní Tvých příspěvků, protože bys musel čekat než fotku uploaduji.

A proc si neudelas nejakou slozku tady na hostingu a k tomu sikovny php script, ktery bude umet uploadovat soubory do te slozky? Adresu toho nahravace bys treba mohl poslat pres SZ ...
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 21, 22, 23  Další
Strana 14 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com