Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blizici se akce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 10:03 am    Předmět: Citovat

V Tuřanech se již tradičně několik let koná 11. listopadu při příležitosti Dne veteránů pietní akt u pomníku Rudé armády na Revoluční ulici, kterého se už několikrát v minulosti zúčastnily také vrtulníky Mi-17 a Mi-24, jež provedly nízký průlet přímo nad touto ulicí. Účast vrtulníků je ale poměrně nepravidelná, loni letěly, předloni ne, ale dva roky předcházející zase ano, takže nelze zaručit, že se tu objeví i letos. Průlet býval zhruba kolem půl páté odpoledne, těsně po západu slunce. V každém případě, letošní pozvánka je zde: http://www.turany.cz/media/files/ee8a204df8c946d0e9617f9ca4ffb0ad/den_veteranu_biggest.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2015 10:29 am    Předmět: Citovat

Skvělá zpráva přišla před pár dny z Rakouska. Poté, co se letos kvůli finančním problémům nekonal oblíbený letecký den v Zeltwegu, potěšilo oznámení, že v příštím roce se Airpower Zeltweg konat bude, tentokrát méně tradičně v září, a to ve dnech 2.-3. 9. 2016. Viz http://www.flugrevue.de/militaerluftfahrt/streitkraefte/airpower-2016-findet-im-september-in-zeltweg-statt/651644.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá listopad 27, 2015 8:55 am    Předmět: Citovat

Bumper: Díval jsem se k Tobě na fotky z podzimu (http://medlanky.bumper.cz/fotogalerie/album_lkcm_podzim_2015/index.html) a dost mě zaujala slovenská Mi-8 (OM-AVP) na Medlánkách (společně s EC 120 Colibri od DSA).
Kdy to bylo a co to bylo za akci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2015 3:16 am    Předmět: Citovat

To bylo v září. Mi-8 převážel obrovský bazén do jedné zahrady v Bystrci a Kolibřík přiletěl pro nějaké VIP lidi. Nějaký mladý holky a když jsem je chtěl vyfotit, tak jsem dostal pojeb Smile Asi nějaká tajná akce. Jsem si na moment připadal jako nějaký nepohodlný paparazzi Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2015 5:08 pm    Předmět: Citovat

To by se mi taky líbilo, nechat se vozit vrtulníkem. Smile

Vypadá to, že to byla už přinejmenším třetí letošní letecká práce nad Brnem. V půlce srpna poletovala tato Mi-8 (OM-AVP) nad Modřicemi, pak opět v září nad Bystrcem, jak píšeš, a konečně v půlce října nad Krpolem létala Mi-8 OM-XYC. Úspěšně se mi povedlo o žádné z nich nevědět. Z té přepravy bazénu mi před chvílí Z. F. poslal obrázek, bazén to byl vážně velikosti menšího rybníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 3:18 am    Předmět: Citovat

No já tu přepravu bazénu propásnul, přišel jsem na letiště pozdě. On tady ten vrtulník stál na Medlánkách týden, asi čekali na počasí, nebo nevím. Takže jsem dopředu nevěděl kdy poletí, no a když jsem ho zaslechl z okna, tak už bylo pozdě. Je to škoda, protože by to bylo docela zajímavé focení.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2015 11:12 am    Předmět: Citovat

Tyhle akce jsou vždycky parádní příležitost pořídit neokoukané obrázky. Vážně škoda, že probíhají v utajení. Když už nic, k dispozici je alespoň video z onoho převozu: http://video.idnes.cz/?idvideo=V150921_194040_brnoh_sha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2015 1:25 pm    Předmět: Citovat

V případě zájmu o dění v letectví i během těchto sychravých dní potěší přednáška Nové zdroje energie pro pohon letadel, kterou přednese legenda mezi českými leteckými konstruktéry, pan profesor Antonín Píštěk. Veřejná přednáška se uskuteční dnes, 8. prosince, v rámci Science & Technology Clubu při brněnském VUT na adrese Technická 2 v budově A5 v posluchárně P2. Začátek je v 18 hodin, vstup zdarma. Viz http://science-technology.club/?event=842&event_date=2015-12-08.
Videozáznam: https://youtu.be/UPa_CphJezQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út únor 16, 2016 2:48 pm    Předmět: Citovat

Ani v letošním roce nebudeme ochuzeni o vojenské cvičení v Náměšti nad Oslavou. Třetí ročník cvičení Ample Strike se bude konat ve dnech 30. srpna až 20. září 2016. Podrobnější informace o zúčastněných armádách (a letadlech) mají být zveřejněny v průběhu dubna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so březen 19, 2016 12:29 pm    Předmět: Citovat

Na půdě brněnské Univerzity obrany se opět uskuteční menší výstava, tentokrát s názvem Vznik a historie výsadkového vojska. Půjde o průřez minulostí této elitní části armády v Československu a posléze v samostatné České republice. K vidění bude jak množství fotografií a vysvětlujících textů, tak i samotná výbava výsadkářů v podobě uniforem, padáků či zbraní.
Výstava se bude konat v budově UO na Kounicově 44 v termínu od 22. března do 29. dubna 2016 každý pracovní den od 8 do 18 hodin. Vstup je zdarma. V úvodní den výstavy ve 14.30 se uskuteční vernisáž. Více info: http://info.unob.cz/Stranky/2016/03/20160315.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: st březen 30, 2016 9:05 am    Předmět: Citovat

Sezóna leteckých dnů sice ještě nezačala, ale už se začínají pěkně rozrůstat seznamy potvrzené techniky na leteckých dnech v jejím závěru. Na CIAF v Hradci Králové konaný o víkendu 3.-4. září svoji účast potvrdil maďarský akrobat Péter Besenyei s letovou ukázkou Extry 300 a rovněž ukrajinské letectvo s dvojicí stíhacích letounů Suchoj Su-27, a to jak ve statické, tak především letové ukázce. Oba letouny bude doprovázet transportní Antonov An-24, který bude ke zhlédnutí ve statické ukázce. Účast Ukrajiny je skutečně pozoruhodná, uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Velice atraktivní budou opět i ostravské Dny NATO konané o víkendu 17.-18. září, kam jsou již nyní na letové ukázky potvrzené stroje F-16 z Belgie a tamní skupina Red Devils s letouny SF-260, řecký Zeus s F-16, slovenský L-39 Albatros a MiG-29, slovinský PC-9 Hudournik a švýcarské stíhací stroje F-5E a F-18. Na to, že je teprve konec března, jsou vyhlídky opravdu skvělé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2016 5:36 pm    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Ani v letošním roce nebudeme ochuzeni o vojenské cvičení v Náměšti nad Oslavou. Třetí ročník cvičení Ample Strike se bude konat ve dnech 30. srpna až 20. září 2016. Podrobnější informace o zúčastněných armádách (a letadlech) mají být zveřejněny v průběhu dubna.

Vojáci drží slovo, takže k dispozici je seznam armád, jež se zapojí do cvičení Ample Strike, jakožto i předběžný seznam letecké techniky, což nás zajímá nejvíce. A zatím to vypadá, že přehlídka letadel bude nejpestřejší v dosavadní historii cvičení. Třešničkami budou zcela jistě rumunské stíhací letouny MiG-21, polské Su-22 a německá Panavia Tornado. Zahraniční účast ještě doplní litevské L-39 Albatros, maďarské JAS-39 Gripen, německé a slovinské Pilatusy PC-9 a rumunské vrtulníky IAR-330 Puma. Zapojit se chtějí i Spojené státy, ale v jejich případě ještě není technika potvrzená. Pravděpodobně se jeví vrtulníky AH-64 Apache a zmínky padají dokonce i o bombardérech B-52 a B-1. Bombardéry by ale velice pravděpodobně nepůsobily z Náměšti. I tak se jeví letošní cvičení jako zdroj kvalitní podívané pro letecké fandy.

Zdroj: http://www.lznamest.army.cz/aktuality/ucast-na-cviceni-ample-strike-2016-prislibilo-17-zemi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 2:27 pm    Předmět: Citovat

Brněnská Hvězdárna a planetárium si v neděli 8. května bude připomínat třináct let od požáru, který způsobil jeden z teleskopů. Díky tehdejšímu včasnému zásahu hasičů ale byly škody minimální, a tak se Hvězdárna rozhodla uspořádat na počest hasičů menší cvičení. To proběhne v neděli v době od 16.30 do 17.00 na Kraví hoře, přičemž v rámci cvičení/ukázky pro diváky má být k vidění i evakuace osob ze střechy Hvězdárny pomocí vrtulníku. Předpokládám, že přiletí policejní Bell 412. Zajímavý námět s lehce leteckým nádechem pro strávení nedělního odpoledne.
Více info: http://www.hvezdarna.cz/?p=5785
Nakonec byla účast vrtulníku odvolána údajně kvůli ostrému zásahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2016 12:29 pm    Předmět: Citovat

Dva roky uplynuly jako voda, takže se můžeme opět těšit na Den otevřených dveří na letišti v Náměšti nad Oslavou. Organizátoři se vrátili k podzimnímu termínu konání, letošní DOD tak připadá na sobotu 1. října. Zatím pokaždé to byla velice pěkná akce, byť spíše komornějšího ražení, což ale nebývá na škodu. Hvězdou celé akce bezesporu bude nový "tygří" Mi-24V.
Fotoreportáž z roku 2014
Fotoreportáž z roku 2012
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út květen 24, 2016 8:28 am    Předmět: Citovat

Opět tu máme událost týkající se sice pozemní vojenské techniky, ale odehrávající se částečně i na území Brna. Zatímco první průjezd amerického konvoje Českou republikou loni na jaře budil pozdvižení, druhý podzimní průjezd již nechával většinu lidí chladnými. Letošní přesun amerických vojsk na cvičení v Pobaltí zůstává skoro úplně mimo širší pozornost. A přitom půjde o zatím největší (nejpočetnější) kolonu. Ve dnech 27.-30. května by mělo po našich silnicích projet 225 amerických armádních vozidel. Vzhledem k opravdu značnému počtu se očekává jejich rozdělení na 9 skupin, tj. po 25 vozidlech. Projíždět budou Brnem opět po dálnici D1. Nejzajímavější částí bude v neděli 29. května od 14 do 17 hodin den otevřených dveří ve vyškovských kasárnách, kde bude tato technika ke zhlédnutí. Více info zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> Fotografování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 22, 23, 24  Další
Strana 13 z 24

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com