AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

letecké simulátory

 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> Co se jinam nevejde
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Mon Feb 03, 2014 12:46 am    Post subject: letecké simulátory Reply with quote

Možná by to mohlo někoho zajímat.
http://www.runway4you.cz/
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Fri Feb 14, 2014 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

Díky za info. Tematicky velice zajímavá akce.
Docela se zdá, že se brněnské letiště snaží hodně zviditelňovat a vycházet vstříc nejrůznějším aktivitám. Po dříve ohlášeném Aerobatic Freestyle Challenge je toto další vítanou akcí. Jestli se navíc bude opět konat Dětský den, tak půjde o opravdu hodně zajímavý rok.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bobb11



Joined: 18 Mar 2014
Posts: 1

PostPosted: Tue Mar 18, 2014 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

Bude se taková akce ještě opakovat?
_________________
Jak vydat vlastní knihu
Back to top
View user's profile Send private message
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Tue Mar 18, 2014 11:48 pm    Post subject: Reply with quote

Bude, ale zase na nějakém jiném místě ( letišti ), kde přesně to se zatím ještě neví.

edit: tak podle posledního infa by se tato akce mohla v Tuřanech opakovat asi za dva roky, ale je to jen nabídka od vedení letiště, které bylo s akcí velice spokojeno. Vše tedy záleží na pořadatelích akce, jestli se sem na letiště s touto akcí zase někdy vrátí, já osobně věřím, že ano.
_________________


Last edited by bumper on Wed Apr 02, 2014 9:43 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Wed Apr 02, 2014 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Když už jsem tady nahodil to vlákno letecké simulátory, tak přidám info o novince, na kterou se roky čekalo. Je to nová scenerie letiště Brno Tuřany pro simulátory FS 2004 a FSX ( časem bude i konverze pro X-Plane 10 ). Scenerie je velice pěkná a detailně vymodelovaná a stáhnout si ji můžete třeba zde:
http://brnovfr-flightsim.ic.cz/


_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Thu Apr 03, 2014 8:31 am    Post subject: Reply with quote

Vypadá to nádherně! To je konečně ta scenérie, o které jsi mi asi před pěti lety říkal, že se na ní pracuje? A půjde to konvertovat i do simulátoru Il-2 Sturmovik? Žádný jiný nemám, tak že bych si nad Brnem zalétal okruhy aspoň se Spitfirem. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Thu Apr 03, 2014 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Jo, to je ona, měla vyjít před pěti lety, ale jinak celkově se na nové LKTB čekalo 11 roků. Smile Do Sturmovika to bohužel konvertnout nejde.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hansb



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 212
Location: BRQ/LKTB

PostPosted: Fri Apr 04, 2014 11:10 am    Post subject: Reply with quote

Tak mě při pohledu na tu stojánku napadlo, že takhle by se tam těch 6 mašin ve skutečnosti nenaskládalo Smile co pamatuju, tak když jich tam bylo šest, tak to poslední se už nevytočilo a muselo stát čumákem k terminálu. A jedno z nich bylo BAEčko, který je o něco menší než 737/320. Ale na to se tu nehraje, já vím Smile jenom mě to tak napadlo.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
trainzak



Joined: 09 Aug 2010
Posts: 82

PostPosted: Fri Apr 04, 2014 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Jo, je to fakt paráda - na stránky jsem hodil pár vlastních screenshotů:

http://www.sharpwings.ivao.cz/2014/04/nova-scenerie-lktb-pro-fs9-i-fsx.html

Jen mě mrzí, že si ještě musím dva měsíce počkat, než si budu moc scenerii pořádně užít - tady ve Finsku nemám joystick Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slávek
Guest





PostPosted: Sat Apr 05, 2014 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Hm, pěkný hračičky, hlavně těch 7 kousků na apronu současně Very Happy
To tady snad nikdy ještě nebylo. Nevím kdo je ochoten tím ztrácet volný čas.
Ale možná je to tím že už jsem dědek a nikdy jsem žádnou počítačovou hru nehrál. Přišlo mi to jako hrozná ztráta času se to učit a pak na tom trávit hodiny volného času. Ale pro děti a čerstvé dospělce asi dobrý. Nezlobte se na mne za tento upřímný názor.
Back to top
bumper



Joined: 29 Sep 2008
Posts: 168
Location: Brno - LKCM

PostPosted: Sun Apr 06, 2014 12:44 am    Post subject: Reply with quote

Vůbec se nezlobím za upřímný názor, ale ono to není ani tak o tom jestli jseš dítě, čerstvý dospělec, nebo dědek Smile Je to o lásce k létání. Navíc pokud řekneš někomu, kdo se opravdu trošku hlouběji zajímá o letecké simulátory, že to je hra, tak je to pro něho tak trochu urážka. Něco jiného je pařit nějaké přitroublé gamesky a něco jiného je si zalétat v leteckém simulátoru. Jinak by jsi se možná divil, kolik "dědků" se leteckým simulátorům věnuje a kolik času jsou ochotni tomu věnovat. Mrkni třeba sem http://tablo.virtualsoaring.eu/ na tablo českých virtuálních pilotů plachtařského simulátoru Condor, schválně kolik tam najdeš dětí. Smile Je to koníček jako každý jiný. No a v neposlední řadě to je pro některé jedince, kteří touží zažít pocit pilotování letadel, ale z nějakých příčin ( třeba zdravotních ) se jim to v reálu nikdy nepoštěstí si to otestovat aspoň v té simulaci, která je mnohdy u propracovaných addonů s originálem skoro stoprocentně totožná. Já to tak teda nějak takto podobně mám. Samozřejmě že simulátory nikdy nenahradí opravdový pocit z reálného letu, ale něco do sebe to má. Nemusí to ale každého bavit, to chápu a zabere to opravdu hromadu času, pokud se tomu chce člověk věnovat trochu více, to je taky fakt.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slávek
Guest





PostPosted: Sun Apr 06, 2014 8:32 am    Post subject: Reply with quote

Ano, vlastně to chápu, když jsem o tom přemýšlel obecněji. Máme své nejrůznější záliby, které rozvíjíme a zdokonalujeme a vytváříme si své vnitřní světy ve kterých je nám dobře. U někoho hospoda u jiných simulátory nebo gamesy u mne zase vybavená dílnička ve které se snažím patlat modely mašinek atdatd. Možná jen ten můj věk je příčinou skeptičtějšího pohledu na virtuální "hraní" bez reality skutečných pocitů. Ale to je věc názoru, který bych možná změnil, kdyby mne to "chytilo" a začal být taky kapitánem nějaké 737. Tak hlavně ať to co děláme se nám daří a máme dost peněz na rozvíjení svých zálib a koňů. A zdraví především. Howgh...
Back to top
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Mon Oct 19, 2015 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

bumper wrote:
Možná by to mohlo někoho zajímat.
http://www.runway4you.cz/

Bobb11 wrote:
Bude se taková akce ještě opakovat?

Bude, druhé kolo je na brněnském letišti plánováno na 28. listopadu 2015 v době od 9 do 18 hodin. Podrobnější informace jsou na odkaze, který Bumper uvádí.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> Co se jinam nevejde All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group