AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Girona
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> Létání
View previous topic :: View next topic  
Author Message
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 5:09 pm    Post subject: Girona Reply with quote

Rád bych si zaletěl někdy na přelomu dubna/května s Ryanem na kafe do Girony Smile K tomu mám pár dotazů.

1) lze zaplatit u Ryana kartou Visa Electron od KB? V diskuzi na airways.cz mi bylo odpovězeno, že je standartně blokována na platby přes net, ale údajně vlastník stejného typu karty vydané Tatrabankou, která je blokována stejně jako u KB, platbu již několikrát bez problému uskotečnil při nezadání jakéhosi CVV čísla. Máte někdo zkušenost?

2) ubytování lépe shánět v Gironě nebo je mnohem lepší šance v Barceloně, kde přeci jen bude větší konkurence? Rád bych rozumný dvoulůžák, ale stačí v obyč. hotýlku. Dopravu letištš/Girona, popř. letiště/Barcelona jsem našel přijatelnou.

Děkuji za případné tipy, věřím, že jste už někdo z Brňáků nebo přespolních cestu úspěšně absolvoval Smile
Back to top
View user's profile Send private message
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Fri Feb 08, 2008 10:30 pm    Post subject: Reply with quote

Dovolil bych se připojit k druhému bodu, tj. ubytování v Gironě/Barceloně. Také by mě zajímalo, kde je lepší shánět ubytování...
Jinak k platbě u Ryana, jak to má KB osobně netuším, sic Electronem platím vše, ale od jiné banky...
Na otázky bohužel nedokáži odpovědět a o to více mě zajímá odpověď, proto bych byl také velice rád, kdyby někdo poradil Smile.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 3:03 am    Post subject: Reply with quote

Když už jsme dva, tak třeba někdo poradí Smile
Back to top
View user's profile Send private message
JirKa



Joined: 18 Jun 2007
Posts: 106
Location: Luhačovice a Brno

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 10:20 am    Post subject: Reply with quote

A ja bych se zase pripojil s prosbou o informace o one "přijatelne" doprave Girona/Barcelona.

Diky.
_________________
JirKa

Fotogalerie (nejen letecká)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dalibor



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 4

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 10:52 am    Post subject: Reply with quote

S výletem do Girony mám zkušenosti, takže se podělím Smile. Co se týče ubytování, myslím, že by neměl být problém nějaké sehnat, zvláště mimo hlavní sezónu. Mám dobrou zkušenost s hotelem Novotel Girona, který se nachází kousek od letiště, cena 80 Euro za noc a dvoulůžkový pokoj a noc. Výhodou je doprava zdarma z/na letiště. Kousek od terminálu můžete nalézt další hotel - myslím, že s názvem Vilobi. Pro svůj další výlet do GRO jsem jako ubytování zvolil poněkud levnější variantu v centru města - http://www.hotelmargarit.com/ , kdyžtak dám potom vědět...

S dopravou do centra Girony nebo Barcelony problém nevidím, zpáteční lístek na autobus do GRO stojí myslím 4 Eura a do BCN 21, prodávají se přímo v terminálu... Levnější variantou cesty do Barcelony by mohla být jízda autobusem na nádraží v Gironě a přestup na vlak, to ovšem nemám příliš ověřeno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 1:06 pm    Post subject: Reply with quote

JirKa wrote:
A ja bych se zase pripojil s prosbou o informace o one "přijatelne" doprave Girona/Barcelona.

Diky.


Vlakem: http://horarios.renfe.es/hir/index.jsp?page=hjhir130.jsp&O=79300&D=BARCE&AF=2008&MF=04&DF=29&SF=2&ID=i mělo by to být za 6,70EUR, což je podle mě velmi přijatelné.
Back to top
View user's profile Send private message
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Dalibor wrote:
S výletem do Girony mám zkušenosti, takže se podělím Smile. Co se týče ubytování, myslím, že by neměl být problém nějaké sehnat, zvláště mimo hlavní sezónu. Mám dobrou zkušenost s hotelem Novotel Girona, který se nachází kousek od letiště, cena 80 Euro za noc a dvoulůžkový pokoj a noc. Výhodou je doprava zdarma z/na letiště. Kousek od terminálu můžete nalézt další hotel - myslím, že s názvem Vilobi. Pro svůj další výlet do GRO jsem jako ubytování zvolil poněkud levnější variantu v centru města - http://www.hotelmargarit.com/ , kdyžtak dám potom vědět...

S dopravou do centra Girony nebo Barcelony problém nevidím, zpáteční lístek na autobus do GRO stojí myslím 4 Eura a do BCN 21, prodávají se přímo v terminálu... Levnější variantou cesty do Barcelony by mohla být jízda autobusem na nádraží v Gironě a přestup na vlak, to ovšem nemám příliš ověřeno.


Díky za dobrý tip, ten hotelmargarit.com vypadá velmi příjemně za slušné peníze!
Back to top
View user's profile Send private message
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?
Back to top
View user's profile Send private message
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

JackBrno wrote:
Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?


predpokladas spravne, nejlepe je poridit si electron u Ceske spoitelny. Nemam problemy
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 3:25 pm    Post subject: Reply with quote

j.ree wrote:
JackBrno wrote:
Tak jsem ověřil, že pomocí Visa Electron od Komerční banky opravdu nelze u Ryana zaplatit. Teď budu jako somrák obíhat všechny známé a prosit, jestli můžu zkusit zaplatit jejich kartou Evil or Very Mad Předpokládám, že u Ryana asi nelze platit jen převodem na účet?


predpokladas spravne, nejlepe je poridit si electron u Ceske spoitelny. Nemam problemy


ČS je mi velmi nesympatický ústav Smile S KB jsem jinak velmi spokojen a toto je po 14-ti letech první nepříjemné překvapení. Nicméně jsem použil kolegovu Visa Electron od Poštovní spořitelny, která je taky blokovaná pro platby přes internet, přesto platba normálně prošla Smile zajímavé. Hlavněže se podařilo a 6.4. si vyzkouším jak léta Ryanair a potom doufám poreferuji, jak je v Gironě Smile Takže díky všem za tipy na dopravu i ubytování!
Back to top
View user's profile Send private message
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 4:22 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

j.ree wrote:
Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile


Díky za navnadění Smile Jaké tam tak může být v v první polovině duba počasí? Kdy jsi tam byl ty?
Back to top
View user's profile Send private message
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Fri Feb 15, 2008 11:41 pm    Post subject: Reply with quote

JackBrno wrote:
j.ree wrote:
Ja jsem v Girone byl a je to fakt parada. Teplo, prijemne ceny, proste fajne. Urcite tam chci jeste letet. Fakt krasa projit se po meste, botanickou zahradou a pak si na namesti dat kavu. Pohodovy den. Okouzlilo me to. Lepsi jak londyn ... Smile


Díky za navnadění Smile Jaké tam tak může být v v první polovině duba počasí? Kdy jsi tam byl ty?


ja sem tam letel 28.1 a zpet 30.1. 2008. Bylo tam 21 stupnu, takze muzes cekat taky tak nejak kolem 25... Skoro skoda brat si zimni bundu Smile docela mi zavazela pak. Z letiste do Gerony a zpet je to za 3,90 jurů, tez v pohode. Obecne se tam da vyzit v pohode, ani s pitim neni problem. Koupil jsem v lidlu za asi 10 kc (prepocet)... Fakt pohodovy vikend tam stravis... A o to jde Smile
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hansb



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 212
Location: BRQ/LKTB

PostPosted: Sat Feb 16, 2008 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

Já tam letim zejtra, tak můžu kdyžtak podat info.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
JackBrno



Joined: 05 Dec 2007
Posts: 259

PostPosted: Sat Feb 16, 2008 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Hansb wrote:
Já tam letim zejtra, tak můžu kdyžtak podat info.


Pokud se vrátíš dřív, než v dubnu (než tam poletím já Smile), tak budu velmi rád za jakékoliv osobní postřehy, tak po návratu prosím za čerstva sem s nimi. Díky!

j.ree:
taky díky, už se těším Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> Létání All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group