AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Image LKTB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Wed Sep 04, 2019 5:56 am    Post subject: Reply with quote

Dost by mě zajímala metodologie, podle které Kiwi vyhodnocuje jednotlivá hledání. Zda bere úplně vše, nebo hledání nějak filtruje. Protože si dovedu představit, že existují vyhledávací boti, kteří klidně periodicky uskutečňují stále dokola stejné vyhledávání s cílem udržovat přehled o vývoji cen pro nějakou databázi. To pak nemusí odrážet reálný zájem, ale prostě jen naprogramování nějakého algoritmu. Ale předpokládám, že věci tohoto typu mají ošetřené a jde o výsledky zachycující reálný zájem.

Osobně vím v blízkém okolí Lyonu o jednom důvodu, proč tam jet, ale nemyslím si, že bychom jej našli v pozadí byť jediného z oněch 157 tisíc hledání. Takže netuším, co tam může lidi natolik táhnout. Vyjma toho, že je to údajně velice pěkné město. V kontrastu s přelidněnou a turisty zahlcenou Paříží se Lyon může jevit jako šance, jak zažít Francii bez front a návalů na každém rohu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KarelJoined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Sep 09, 2019 6:40 pm    Post subject: Reply with quote

Mě ještě napadlo ABB Lyon, ale to takovou poptávku asi negeneruje, a navíc je jen v jednom směru.

Abych to zjednodušil, budu odteď pracovat jen s průměrným počtem dotazů na den za oba směry (do + z BRQ) a vynechám KSC. Vlastní sběr dat probíhal zřejmě cca 17 měsíců, proto, pokud srovnávám realitu s počtem dotazů, dávám tam odhady (např LON létaly i WZZ). Červeně = létalo v sledovaném období, oranžové = létalo historicky. Hádal jsem, že pod Milanem kiwi rozumí i BGY atd.

1. LON (3500 dotazů denně) mírně větší poptávka z Brna, na jeden uskutečněný let vychází asi 9 dotazů
2. MUC (570) 5x víc dotazů z MUC, poměr rovněž asi 9
3. PMI (520) 16x víc z BRQ, jako linka nelétalo, možná jako letní charter
4. PAR (430) 21x víc z BRQ, nikdy nelétalo
5. MOW (340) 8x víc z MOW (pokud hádám, že MOW mívalo asi 20000pax, tak je poměr dotazů/let 6)
6. LYS (300) jen z BRQ
7. MIL/BGY (245) mírně převyšuje zájem z BRQ, snad tak 3 dotazy na 1 uskutečněný let
8. BCN/GRO (210) 5x více z BRQ, historicky snad 3 d/l
9. ROM (200) pouze z BRQ, historicky snad kolem 3 d/l
10. BER (190) vyvážený v obou směrech, v průměru asi 3 d/l
11. MAD (155) asi 5x víc z BRQ

Pak je obrovský skok a další je LED (55) atd.

Mně vychází pořadí nadějnosti linek takto:
1. MUC - 2-3x denně, celoročně
2. MOW - 2x týdně, celoročně
3. PAR - evergreen, zájem je jen z BRQ, snad také 2x týdně, hádám, že Paříž postupně ztrácí na atraktivnosti

PMI - asi by se našli prázdninoví cestovatelé, celoročně těžko...
LYS - netuším, kdo jsou zájemci, opět pouze z BRQ
ROM, MAD - snad 2x týdně, nevím jak dlouho

V každém případě je vidět, že si zavedené lety samy generují poptávku - nebýt existence linky, asi by se nikdo na BER nedotazoval.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Sat May 01, 2021 7:18 pm    Post subject: Reply with quote

MarekV wrote:
Patrně bylo kolem brněnského letiště již dlouho ticho, a tak se objevila další "kauza". Několik dlouhých let se řešila skutečnost, že část letištního areálu, včetně kusu vzletové a přistávací dráhy a pojezdových ploch, je v soukromém vlastnictví, a nepatří jako zbytek plochy areálu letiště Jihomoravskému kraji. Před rokem o tom vyšel článek na iDNESu, k němuž se včera objevilo neveselé pokračování. Ve zkratce, od původních majitelů parcelu odkoupil podnikavec Michal Horký, který se nyní bude z pozemku velmi pravděpodobně snažit vytřískat co to dá. Pohled do katastru nemovitostí přehledně ukazuje, o kterou část letiště se jedná (zvýrazněna červeně). Parcela má dva vlastníky, a to jak Horkého, tak Jihomoravský kraj, ale není vyřešen vlastnický podíl. Asi to bude ještě zajímavé.

MarekV wrote:
Situaci kolem sporu o část pozemku letiště se včera věnovala i Česká televize ve svých Událostech v regionech. Ke zhlédnutí zde. Zazní tam několik nových informací, které ve výše odkazovaných článcích nebyly.
Komentátorce se navíc zřejmě neúmyslně povedlo veselé rýpnutí, kdy prohlásila, že na letišti bylo "překvapivě rušno".

Za uplynulé více než tři roky se toho kolem dříve zmíněného sporu o část pozemků v areálu letiště hodně událo, tak si tyto nové události ve stručnosti shrňme.

Jihomoravský kraj se nejprve pokusil parcely získat soudní cestou, což se nepovedlo. Nezbylo tedy než přistoupit k vyjednáváním o jejich odkoupení. To bylo evidentně hlavním cílem Michala Horkého, který je od původních majitelů, sourozenců Zajícových, zakoupil za celkem 450 tisíc korun. Podle nezávislého znaleckého posudku, který si nechal zpracovat kraj, se nicméně cena inkriminovaných parcel pohybuje kolem částky 22,3 milionu korun. To tedy jinak řečeno znamená, že cena za jeden metr čtvereční je 1388 korun. Horký údajně od kraje požadoval za odprodej parcel až 60 milionů korun. Jak se ale zdá, nakonec jako správný samaritán souhlasil s nižší částkou odpovídající posudku, neboť jak se vyjádřil: "Upřednostnil zájmy a rozvoj kraje." V krajském rozpočtu na letošní rok je tak na tuto transakci vyhrazena suma 27 milionů korun, která zahrnuje i dalších přibližně pět milionů korun jakožto poplatek za bezdůvodné obohacení, když kraj pozemky využíval bez existující smlouvy.

Postava podnikavce Michala Horkého si jistě zaslouží detailnější prozkoumání: Tento rodák z Třebíče, kde se narodil v březnu roku 1985, a je tedy pravděpodobné, že je synem třebíčského podnikatele Richarda Horkého, dlouhodobě inklinuje k podnikání. Poprvé o sobě dal výrazněji vědět v roce 2010, když byl usvědčen z prodeje padělaného oblečení ve svém internetovém obchodě. Vysloužil si čtyřměsíční podmínku a peněžní pokutu. Kromě toho je velmi aktivně angažovaný v taxislužbách (firmy H + H TAXI s.r.o., TAXI IMPULS PLUS Brno, spol. s r.o., Betelné taxi s.r.o., Dragon taxi s.r.o., Fast drive s.r.o.), velkoobchodu (MM Tradecorp Group s.r.o., RP Devinvest Czech s.r.o., Moneyworld, s.r.o.), zemědělství (Czech Healthcare Tourism s.r.o., Sokolova - Kaštanova s.r.o.), provozu sportovních zařízení (AC Lelekovice, z.s.), médiích (Brňan, s.r.o. - provozuje internetový magazín brnan.cz) či v realitním sektoru (RBL Estate s.r.o., PZE Estate s.r.o., Realistica s.r.o.). V podnikání je společně s ním aktivní i jeho o necelé dva roky starší manželka Ing. Markéta Horká.

Kromě toho ze strany kraje zazněla ještě jedna zajímavá informace, a to, že: "Jihomoravský kraj získá nově 67,5 milionu korun z provozu hal logistického centra společnosti Letiště Brno. Radní schválili smlouvu o zřízení věcných břemen se společností Letiště Brno, která si letiště od kraje jako vlastníka pronajímá. Konkrétně 35,2 milionu korun za halu A a 32,2 milionu za halu B. Jedná se ještě o penězích za další tři haly."
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Mon May 31, 2021 11:28 am    Post subject: Reply with quote

Stranou pozornosti spotterské komunity loni v květnu proběhl na dráze tuřanského letiště závod dvou českých týmů motorsportu, a to brněnského Mičánek Motorsport a roudnického Buggyra Racing, jež v posledních letech úzce spolupracují. Na letištní dráze se utkaly supersporty Lamborghini Huracan SuperTrofeo a Mercedes AMG GT3, za jejichž řízením se objevili Jiří Mičánek, David Vršecký a sestry Aliyyah a Yasmeen Kolocovy. Z průběhu akce vzniklo video i pár fotek.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Mon Jul 05, 2021 2:13 pm    Post subject: Reply with quote

S auty na dráze brněnského letiště se roztrhl pytel. Letos v úterý 22. června se ve večerních hodinách po tuřanské letištní dráze proháněl vůz Škoda Octavia brněnského VUT. Tamější Laboratoř přenosu tepla a proudění totiž na letišti realizovala zkoušky nově vyvinutého tepelného výměníku.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Wed Jul 07, 2021 3:54 pm    Post subject: Reply with quote

Na stránkách Brněnského deníku byla dnes publikována fotoreportáž z brněnského letiště, jejíž autor láká k nahlédnutí do míst, kam se cestující běžně nedostanou, například do fekálního vozu určeného speciálně pro letadla. Článek je sice v plné verzi přístupný jen předplatitelům, ale sedm desítek fotografií si lze zobrazit bezplatně.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Thu Jul 08, 2021 4:29 pm    Post subject: Reply with quote

K výše zmíněné kauze s vlastnictvím části pozemků pod dráhou brněnského letiště přispěl skvělou prací s mnoha novými zjištěními server Aktuálně.cz.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Mon Oct 24, 2022 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

MarekV wrote:
MarekV wrote:
Patrně bylo kolem brněnského letiště již dlouho ticho, a tak se objevila další "kauza". Několik dlouhých let se řešila skutečnost, že část letištního areálu, včetně kusu vzletové a přistávací dráhy a pojezdových ploch, je v soukromém vlastnictví, a nepatří jako zbytek plochy areálu letiště Jihomoravskému kraji. Před rokem o tom vyšel článek na iDNESu, k němuž se včera objevilo neveselé pokračování. Ve zkratce, od původních majitelů parcelu odkoupil podnikavec Michal Horký, který se nyní bude z pozemku velmi pravděpodobně snažit vytřískat co to dá. Pohled do katastru nemovitostí přehledně ukazuje, o kterou část letiště se jedná (zvýrazněna červeně). Parcela má dva vlastníky, a to jak Horkého, tak Jihomoravský kraj, ale není vyřešen vlastnický podíl. Asi to bude ještě zajímavé.

MarekV wrote:
Situaci kolem sporu o část pozemku letiště se včera věnovala i Česká televize ve svých Událostech v regionech. Ke zhlédnutí zde. Zazní tam několik nových informací, které ve výše odkazovaných článcích nebyly.
Komentátorce se navíc zřejmě neúmyslně povedlo veselé rýpnutí, kdy prohlásila, že na letišti bylo "překvapivě rušno".

Za uplynulé více než tři roky se toho kolem dříve zmíněného sporu o část pozemků v areálu letiště hodně událo, tak si tyto nové události ve stručnosti shrňme.

Jihomoravský kraj se nejprve pokusil parcely získat soudní cestou, což se nepovedlo. Nezbylo tedy než přistoupit k vyjednáváním o jejich odkoupení. To bylo evidentně hlavním cílem Michala Horkého, který je od původních majitelů, sourozenců Zajícových, zakoupil za celkem 450 tisíc korun. Podle nezávislého znaleckého posudku, který si nechal zpracovat kraj, se nicméně cena inkriminovaných parcel pohybuje kolem částky 22,3 milionu korun. To tedy jinak řečeno znamená, že cena za jeden metr čtvereční je 1388 korun. Horký údajně od kraje požadoval za odprodej parcel až 60 milionů korun. Jak se ale zdá, nakonec jako správný samaritán souhlasil s nižší částkou odpovídající posudku, neboť jak se vyjádřil: "Upřednostnil zájmy a rozvoj kraje." V krajském rozpočtu na letošní rok je tak na tuto transakci vyhrazena suma 27 milionů korun, která zahrnuje i dalších přibližně pět milionů korun jakožto poplatek za bezdůvodné obohacení, když kraj pozemky využíval bez existující smlouvy.

Postava podnikavce Michala Horkého si jistě zaslouží detailnější prozkoumání: Tento rodák z Třebíče, kde se narodil v březnu roku 1985, a je tedy pravděpodobné, že je synem třebíčského podnikatele Richarda Horkého, dlouhodobě inklinuje k podnikání. Poprvé o sobě dal výrazněji vědět v roce 2010, když byl usvědčen z prodeje padělaného oblečení ve svém internetovém obchodě. Vysloužil si čtyřměsíční podmínku a peněžní pokutu. Kromě toho je velmi aktivně angažovaný v taxislužbách (firmy H + H TAXI s.r.o., TAXI IMPULS PLUS Brno, spol. s r.o., Betelné taxi s.r.o., Dragon taxi s.r.o., Fast drive s.r.o.), velkoobchodu (MM Tradecorp Group s.r.o., RP Devinvest Czech s.r.o., Moneyworld, s.r.o.), zemědělství (Czech Healthcare Tourism s.r.o., Sokolova - Kaštanova s.r.o.), provozu sportovních zařízení (AC Lelekovice, z.s.), médiích (Brňan, s.r.o. - provozuje internetový magazín brnan.cz) či v realitním sektoru (RBL Estate s.r.o., PZE Estate s.r.o., Realistica s.r.o.). V podnikání je společně s ním aktivní i jeho o necelé dva roky starší manželka Ing. Markéta Horká.

Kromě toho ze strany kraje zazněla ještě jedna zajímavá informace, a to, že: "Jihomoravský kraj získá nově 67,5 milionu korun z provozu hal logistického centra společnosti Letiště Brno. Radní schválili smlouvu o zřízení věcných břemen se společností Letiště Brno, která si letiště od kraje jako vlastníka pronajímá. Konkrétně 35,2 milionu korun za halu A a 32,2 milionu za halu B. Jedná se ještě o penězích za další tři haly."


MarekV wrote:
K výše zmíněné kauze s vlastnictvím části pozemků pod dráhou brněnského letiště přispěl skvělou prací s mnoha novými zjištěními server Aktuálně.cz.


Podnikavec Michal Horký, který nechvalně proslul jako šmelinář s pozemkem v areálu brněnského letiště, je skutečně zdařilý výlupek, jak ukazuje nejnovější brněnská kauza, v níž se dle všeho snažil o ovládnutí městské společnosti Pískovna Černovice jakožto hlava organizované zločinecké skupiny.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Mon Apr 17, 2023 10:05 pm    Post subject: Reply with quote

MarekV wrote:
Podnikavec Michal Horký, který nechvalně proslul jako šmelinář s pozemkem v areálu brněnského letiště, je skutečně zdařilý výlupek, jak ukazuje nejnovější brněnská kauza, v níž se dle všeho snažil o ovládnutí městské společnosti Pískovna Černovice jakožto hlava organizované zločinecké skupiny.

Pro úplnost doplním, že krátce po začátku vyšetřování se podnikavec Michal Horký přiznal, že stál v čele organizované zločinecké skupiny, viz článek. Podrobněji se na historii a vazby tohoto člověka podívalo Idnes, bohužel v placeném článku. Začátkem letošního roku byl nicméně propuštěn z vazby.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Page 21 of 21

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group