Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

A co Aeroklub Brno ???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kuba.biker



Založen: 4.8.2007
Příspěvky: 265
Bydliště: OPO

PříspěvekZaslal: so duben 19, 2014 10:04 am    Předmět: Citovat

Andula s lyžemi na českém (či spíše československém) nebi, to je myslím docela rarita! Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2014 5:40 pm    Předmět: Citovat

Rádo se stalo.

kuba.biker napsal:
Tu maďarskou Andulu jsem viděl, ale zdá se mi, že je tam jen odstavená, takže GIC za sebe v Brně nemá náhradu

Vzhledem k tomu, že na letošním Dětském dni na letišti byla Andula HA-YHG na statické ukázce, a že uvnitř byla možnost promluvit i s očividně kompetentním člověkem, jsem o ní po těch letech vydoloval více informací.
Má se to s ní tak, že je ve vlastnictví Letiště Brno, které ji zabavilo předchozímu majiteli. Přesný důvod mi ale řečen nebyl. Na letišti stojí odstavená přibližně sedm let, přičemž za celou tu dobu akorát chátrá, takže v současném stavu je už v neletuschopném stavu. Motor ale údajně pořád běží. Dle názoru dotyčného by uvedení do letuschopného stavu bylo z hlediska nákladů hodně náročné, takže to vypadá, že pokud se neobjeví nějaký opravdu velký nadšenec do Andul a neodkoupí ji, tak se tu asi rozpadne, anebo ji Letiště dřív prodá do sběru. Mohli by ji nějak líp využít, třeba zbudovat "mikromuzeum".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2014 7:18 pm    Předmět: Citovat

kuba.biker napsal:
... torzo trupu AN-2 (OK-MYC???), které leželo za hangárem aeroklubu ve Slatině a nyní by údajně mělo být v Tuřanech...

slávek napsal:
Jojo, stála tam už před 60ti lety... hahaha Very Happy
http://www.planes.cz/cs/photo/1093425/ostatni-ok-adr-aeroclub-brno-cernovice/

MarekV napsal:
http://airspotter.eu/Download/ok-myc_KV.jpg
„Nad Krkonošemi" snímek Karla Masojídka.

MarekV napsal:
... http://airspotter.eu/Download/ok-myc.jpg ...

Našel jsem ve svém archivu (2006) ještě trojici fotek torza trupu Anduly OK-MYC, o kterém jsme se tu už několikrát bavili.



Jak už víme, tento zbytek An-2 skončil v kovošrotě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: ne září 04, 2016 9:34 pm    Předmět: Citovat

Mnozí z nás si jistě ještě vzpomenou, že před lety používal Aeroklub Brno-Slatina pro výsadky parašutistů modrý L-60S Brigadýr registrace OK-LKF. Ten ale v září 2009 provedl krátce po vzletu z Medlánek nouzové přistání do kukuřičného pole, a i když nikdo při tomto incidentu nebyl zraněn, letoun byl kvůli poškozením odepsán. Ve službě jej nahradil červený L-60S OK-JOA a o něco později L-60S OK-NNG, jenž slouží dodnes.

Po havarovaném OK-LKF se slehla zem, v roce 2011 byl dle všeho nabízen k odprodeji. Kupec se patrně našel, neboť letoun se zachoval do dnešních dní. Díky Trainzakovi, který letoun v současném stavu objevil, se mi jej povedlo před pár dny vyfotit. V současnosti se nachází coby stylový "slunečník" u splavu na Stříbském mlýně nedaleko Ivančic. Letadlo má nový nátěr, i když stále jsou dobře viditelná poškození způsobená nouzovým přistáním (roztržený konec pravého křídla, zmuchlané kryty podvozkových noh a pár pomačkaných plechů), a taktéž nepůvodní motor, který svojí nadměrnou velikostí dává na první pohled najevo, že k letadlu nepatří.



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bumper



Založen: 29.9.2008
Příspěvky: 168
Bydliště: Brno - LKCM

PříspěvekZaslal: po září 26, 2016 2:59 am    Předmět: Citovat

MarekV napsal:
Mnozí z nás si jistě ještě vzpomenou, že před lety používal Aeroklub Brno-Slatina pro výsadky parašutistů modrý L-60S Brigadýr registrace...


Ty jo, tak to je parádní objev. Já myslel, že je ten Brigouš už dávno sešrotovaný. Díky za fotky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út září 27, 2016 5:35 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem nečekal, že ho ještě uvidím. Je příjemné, že jej někdo před sešrotováním zachránil. Z toho, co se mi podařilo zjistit, tam Brigoš stojí už minimálně rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com