AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Rozšíření a omezení provozu linek
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 78, 79, 80  Next
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kuba.biker



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 265
Location: OPO

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 2:41 pm    Post subject: Reply with quote

to Karel: chybí Ti tam jedna, nicméně poměrně zásadní nula Wink A do těch pohybů se započítávají i t/f???
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 2:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ještě jsem si vzpomněl - protože některé říjnové lety do VKO, které už byly vyprodané se znovu (nebo levněji) prodávají, buď někdo vrátil letenky, nebo, co by se mi líbilo víc, by mohli v říjnu nasadit něco většího, třeba TU-154. Uvidíme.
Marek: Ten zapomnětlivý pilot A-320, je moc zajímavý úlovek, ale s tím přechodníkem, pokud to neřídily sklerotické pilotky, já bych považoval za lepší ...Airbus, letě do OSR... Very Happy . Ale, mohu se samozřejmě mýlit...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Mon Aug 20, 2007 2:56 pm    Post subject: phyby Reply with quote

2kuba.biker: nula mu nechybí... jedná se o pohyby a ne o paxy. Jenže do těch pohybů se zřejmě započítávají i vzlety a přistání vrtulníku PČR a všechny ty malý letadla a možná i sokolníkův pták.... Laughing
Slávek
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem to jen vzal ze stránky ŘLP a trošku zaokrouhlil. Že tam je úplně každý vzlet i přistání je jasné, za kolik se počítá touch-and-go nebo go-around netuším.
Slavek: Že by měl sokolník tak aktivního ptáka..?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
kuba.biker



Joined: 04 Aug 2007
Posts: 265
Location: OPO

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

Á..sorry, sorry, já myslel, že jde o PAX... No co se týče celkem odbavených; můj tip je 446 892... ale pokud jde o ty pohyby, to se mi nějak nezdá..zřejmě tam není započten jen sokolníkův pták, ale i provoz Medlánek a část přeletů v nižší letové hladině..a kdo ví co ještě... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 5:52 pm    Post subject: Reply with quote

Díky za další tip, takže dosavadní skóre je:
David2.........440
Hansb..........447
kuba.biker....447
MarekV ........460
Richard.........478
Karel............485
minoma........500
DanA............511
Průměrná hodnota je zatím 471 tis., ale já budu spokojený, i když bude mít pravdu David2
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Mon Aug 20, 2007 6:33 pm    Post subject: Reply with quote

Minulý týden ve čtvrtek odpoledne jsem seděl v Prase na Ladronce (Břevnov) a asi hodinu jsem zaujatě pozoroval "navlíkání korálků" na Ruzyň. Škoda že těch 12mio PAX na LKTB nikdy nebude... Crying or Very sad
Slávek
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si našel chvilku a podíval jsem se na statistiky provozu linky BRQ-STN. Linka v r.2005 přepravila 89 kpax (obsazenost sedadel 83%), loni 133 kpax (85%). Prodej letenek tedy bude jistě dost přes 90%, u LCC se dost často stává, že cestujícímu kvůli poplatku ani nestojí za to vracet letenku. Zajímavá je také politika společnosti v zemích Vyšegradu - PL - 10destinací/41linek, SK -1/9, HU 2/9 a CZ 2/3. Zjevně pan Kulakowski ČR moc nefandí, asi sází na to, že budeme hodně létat z BTS. Zajímavé na společnosti také je, že ze 4 evropských hlavních letišť (AMS, CDG, FRA, LHR) létá FR jen do FRA.
Spoj z BRQ do GRO jsem už vzal na milost, myslím, že to byla velmi dobrá volba. Velkou neznámou zůstává jejich budoucí obchodní politika, linka DUB-PRG může být první vlaštovkou, ale také nemusí. Mám spíš pocit, že spoj je zřízen kvůli DUB, aby ze své hlavní základny měli linky do všech hlavních měst. Podobně ze 41 spojů v PL je jen jediný z Waršavy - také DUB. Co z toho ale vyplývá pro BRQ je těžko říci, asi bude hodně záviset na úspěchu GRO. Vzhledem k tomu, že po GB je druhou zemí s největším počtem pax z ČR překvapivě Německo, mohli bychom si za rok, za dva, dělat naděje také třeba právě na FRA.


Last edited by Karel on Fri Aug 24, 2007 8:53 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Karel: S tím Frankfurtem bych to zase tak dobře neviděl, neboť jestli se nepletu, tak Ryanair nelétá do FRA/EDDF, tj. Frankfurt Main (to velké letiště), ale do Hahnu HHN/EDFH (to podstatně menší letiště), což je velice výrazný rozdíl, jsou to pověstné nebe a dudy...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Fri Aug 24, 2007 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

Díky Marku za opravu, a je to nejen nebe a dudy, ale také nějakých 100 km...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Sat Aug 25, 2007 10:27 am    Post subject: nic Reply with quote

Proč se přád upínat na Ryana? Nejlepší by bylo, kdyby z Brna dostal nějakou významnou konkurenci... doufejme, že potenciál našeho letiště někoho v budoucnosti zaujme. Myslím si ale také, že propagace letiště by mohla být ze strany vlastníka daleko masivnější.
Slávek
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Sat Aug 25, 2007 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

To je jasné, že na nebi není jen Ryan, a čím větší konkurence, tím lépe. I když pro mě bude mít asi vždy svým způsobem zvláštní postavení, byl to on, kdo do toho šel a dokázal, navzdory skeptickým názorům mnoha zasvědcených "expertů", že na Moravě zájem o létání je.
S tou propagací letiště také víc než souhlasím, a směřoval bych tu výtku jak na provozovatlele, tak i na vlastníka (kraj) a toho, kdo z rozvoje má největší prospěch (město). Mimochodem primátor je toho času na návštěvě v ukrajinském Charkově (jeho kufry prý pro změnu navštívily VIE). Zatím pokaždé, když tam byla delegace města, se projednávala i možnost přímého leteckého spojení a na obou stranách se pronášely optimistické prognózy. Tak uvidíme, jestli je to i pro nové vedení města priorita, nebo ne. Zatím to vypadá, že primátorovi se honí v hlavě hlavně hokejová hala v Bohunicích a zelení kouzelníci vkládají veškerou svou energii do složitých triků, kterými se snaží zastavit, nebo aspoň co nejdéle zdržet, všechny možné dopravní stavby.
A ještě jeden drb, tentokrát pesimističtější - naše MZ prý zavedlo nové předpisy, významně ztěžující získání turistických víz. Ruské cestovky tvrdí, že jsou teď nejkomplikovanější ze všech států, sdružených v Schengenském prostoru, a že řada kanceláří raději omezuje nabídku směrem do ČR, než by obtěžovaly sebe a své klienty byrokratickými procedurami. Doufejme, že žádná polévka se nejí tak horká, jak se uvaří, a že nakonec bude nalezen nějaký rozumný kompromis.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Dan A.



Joined: 02 Apr 2007
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Tue Sep 04, 2007 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

Nevím, nevím, jestli jste si všimli, ale v let. řádu je linka do PRG v codesharu jak s Air France, tak nově i s Alitaliou.
Back to top
View user's profile Send private message
JirKa



Joined: 18 Jun 2007
Posts: 106
Location: Luhačovice a Brno

PostPosted: Tue Sep 04, 2007 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

Dan A. wrote:
Nevím, nevím, jestli jste si všimli, ale v let. řádu je linka do PRG v codesharu jak s Air France, tak nově i s Alitaliou.


jj, vsimli Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Tue Sep 04, 2007 6:48 pm    Post subject: Reply with quote

Dan A.: Taky musím přitakat, ano, všimli Smile. Ale díky za upozornění!!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 78, 79, 80  Next
Page 8 of 80

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group