AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Image LKTB
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Next
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting
View previous topic :: View next topic  
Author Message
qantas



Joined: 02 Aug 2009
Posts: 9

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 10:39 am    Post subject: Reply with quote

slávek wrote:
Nic se zatím neví, informace ještě nejsou...


ze by třeba toto : BRQ-EIN

http://wizzair.com/flights/Brno/Eindhoven/?language=CZ
Back to top
View user's profile Send private message
slávek
Guest





PostPosted: Thu Jun 09, 2011 10:47 am    Post subject: Reply with quote

Hmmm... pokud jen todle, tak to jsem čekal víc. Eindhoven znám, dokonce jsem nad ním i plachtil. Je to regionální letiště asi jako LKTB. V samotném Eidhovenu kromě muzea firmy Philips která tam má sídlo už nic moc ke koukání není. Do AMS je to asi 100km.
Back to top
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 12:44 pm    Post subject: Reply with quote

Karel wrote:
Já zase, když jsem sloužil na vojně, jsem občas jezdíval do Ostravy k naší mošnovské nadřízené jednotce. Spávali jsme v kasárnách v Bělském lese a přes den se pak školili v prostorech jednotky protivzdušné obrany u Staré Bělé Smile

Ve Stare bele pracovala moje mamka 23 let Smile
Gratuluji k EIN - dobre se tam kali
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slávek
Guest





PostPosted: Thu Jun 09, 2011 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-letiste-otevre-linku-do-eindhovenu20110609.html
Back to top
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Wizzair konečně otevře linku, po které všichni dlouho a intenzivně volali. Twisted Evil Rozhodně je dobře, že Wizzair Brnu začíná věřit a otevírá další linky, ale bojím se, že zrovna tohle není linka, po které by cestující bažili. Ale možná se pletu, protože nejsem obeznámen s poměry v Nizozemí, a tak mi může unikat, že všichni Eindhoveňané touží létat do Brna. V každém případě díky za každou novou linku a nezbývá než ji přát, aby se uchytila a naplnila.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slávek
Guest





PostPosted: Thu Jun 09, 2011 2:01 pm    Post subject: Reply with quote

No vzhledem k tomu, že Brno má už dlouholeté partnerství s Utrechtem ( minulý týden tady jejich municipalita byla při křtu nové lodi jménem Utrecht) a Utrecht je od Hovenu asi 70km, tak to aspoň využijí radní obou měst při vzájemných návštěvách Very Happy
Jinak je Nizozemí země zvláštní, protestantská. Mají tam velice pořádek a dobře se tam chlastá, jak už zmínil j.ree. Byl jsem tam na stáži 3 měsíce a už bych tam nejel.
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 2:28 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Já osobně i vedení Jihomoravského kraje podporujeme spolupráci společnosti Letiště Brno se společností WIZZAIR. Ta nekončí dnešním oznámením nové linky, ale diskutujeme i o hlubší spolupráci, o tom, co by mohla do budoucna zahrnovat. Jsem spokojen s tím, že brněnské letiště se stává jedničkou mezi regionálními letišti u nás, že zde vzrůstá počet přímých leteckých spojení a garantuji jako hejtman, že tento trend bude vedení kraje podporovat i do budoucna,“ uvedl hejtman Hašek.

„S vytížením linek z Brna do Londýna a Říma jsme spokojeni, jde přibližně o 85 procent, letadla naplníme bez problémů,“ dodal předseda představenstva společnosti WIZZAIR József Váradi

Eindhoven jsme vybrali proto, že toto letiště může sloužit jako sekundární letiště pro Amstredam a další místa v Beneluxu," vysvětlil rozhodnutí společnosti viceprezident Wizzairu John Stephenson.

Letiště přitom podle předsedy jeho představenstva Jiřího Filipa usiluje ještě o další linky: " Máme zájem především o Brusel, Paříž, Barcelonu a Madrid.


Podle obsazení ze strany WZZ bych neřekl, že šlo primárně o dvě frekvence týdně do Nizozemí. Díky za ně, ale to by nemuseli ohlašovat takoví pohlaváři. Řekl bych, že tématem dne byla jednání na téma možných slev z letištních poplatků atd. V PRG jim pomalu končí pobídkové slevy a jen těžko spoléhat, že by dojednali to, co se RYR nepodařilo.

Já považuji EIN za dost odvážný krok, neboť v případě, pokud by RYR začal létat CRL, měli by asi trochu problémy. V holanských novinách sice o lince hojně referují, ale kolik Holanďanů se na to chytne, to se teprve uvidí.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Thu Jun 09, 2011 2:36 pm    Post subject: Reply with quote

Zase stojí za uváženou že holanďaní ČR dost milujou a zejména JM. Jsou totiž enormní škudlilové a je tady pro ně ještě stále velice levno. Jejich mentalitu trochu znám a vím, že vysoké hory nemilujou, vodu mají doma všude kam se podívají, ale nemají krajinu zvlněnou tak akorát jako ji najdou tady a navíc lesy hluboké, to jim doma zcela chybí. Věřím, že příští rok budou lítat hodně.
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 2:49 pm    Post subject: Reply with quote

slávek wrote:
... nemají krajinu zvlněnou tak akorát jako ji najdou tady a navíc lesy hluboké....

To mi připomíná autobus s Holanďany, který zastavil kdesi u prvního lesa cestou na Macochu a ti nadšeně vyběhli a začali si s úžasem fotit okolní kopce Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MrPexesso



Joined: 21 Apr 2008
Posts: 16
Location: BRQ

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 2:57 pm    Post subject: Reply with quote

slávek wrote:
To mi připomíná autobus s Holanďany, který zastavil kdesi u prvního lesa cestou na Macochu a ti nadšeně vyběhli a začali si s úžasem fotit okolní kopce Smile


Sestřenka bydlí v Holandsku a když tady byla s přítelem (NL) na dovolené, tak byl hodně překvapenej, kolik bylo na parkovišti u Macochy aut s holandskou značkou. Nechci přeceňovat potenciál linky do EIN, ale rozhodně bych ho nepodceňoval Wink Podle mě dobrá volba - normálně bych asi raději letěl do AMS, ale vzhledem k tomu, že se můžu dostat do Holandska pohodlně z Brna, nemám problém ani s EIN.
Jak už psali ostatní výše - taky jsem čekal trošku něco víc, když byli na tiskovce všichni papaláši, nicméně buďme rádi za tuto tendenci WIZZu - co půl roku, to oznámení nové linky... kéž by to tímto způsobem pokračovalo i nadále Cool
Back to top
View user's profile Send private message
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Thu Jun 09, 2011 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

slávek wrote:
Zase stojí za uváženou že holanďaní ČR dost milujou a zejména JM.

V beskydech jich je ale take pozehnane. Staci se podivat i na turisticka data a informace.
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
slávek
Guest





PostPosted: Sat Jun 11, 2011 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

Era... tentokrát ode mne už opravdu poslední, ale pro nezasvěcené velmi poučné...

http://brnensky.denik.cz/rozhovor/velek-podlahou-kavarny-era-uz-prorustaly-stromky.html
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Sun Dec 04, 2011 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

Nová info-brožura LKTB:
http://www.airport-brno.cz/cs/download/info_2011.pdf
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Wed Dec 21, 2011 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

Z článku v letectví:

Quote:
Brněnské letiště letos odbaví rekordních 550 000 cestujících.


Quote:

Nové investice podle něj zamíří na stavbu několika objektů, například centrální vrátnice, hasičské stanice nebo výměny plotu kolem letiště. Rekonstrukcí má projít i obvodová komunikace, důkladnější bude kamerový systém, letiště také doplní zařízení pro provádění bezpečnostních kontrol.


No nevím, co z toho je opravdu potřeba... Všichni pamatujeme časy, kdy byl kolem LKTB jen nizounký dřevěný plotek a místy ani ten ne. Berme to tak, ža když se toto udělá, je o chlup větší naděje, že sem začne létat i nějaká trošku paranoidnější společnost Smile

Quote:
Architektonická koncepce nových objektů bude navazovat na stávající organické prvky odbavovací haly.


Tak to jsem celkem zvědavý na tu organickou architekturu nové vrátnice a hasičárny. To myslím opravdu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MarekV
Site Admin


Joined: 25 Mar 2007
Posts: 1589
Location: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PostPosted: Thu Apr 19, 2012 2:23 pm    Post subject: Reply with quote

Na leckterých diskusních fórech to již proběhlo a tady by to chybět rozhodně nemělo. Ke zhlédnutí je nový design, kterým by se od května mělo brněnské letiště chlubit.
Podívat se na něj lze zde: http://www.kutululu.cz/cz/vizualni-styl-letiste-brno
A pro podrobné seznámení s kompletním stylem je k dispozici .pdf soubor: http://letiste.kutululu.cz/src/Brno_Airport_manual_v1.0.pdf
Asi ten design odráží moderní trendy (pokud je to opravdu ten oficiální a ne nějaký "školní projekt" nějakého nadšence).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Next
Page 12 of 21

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group