AirSpotter.eu Forum Index AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Léto 2008
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting
View previous topic :: View next topic  

Jaká bude letošní letní sezóna na LKTB???
Stejná jako v předchozích letech
50%
 50%  [ 4 ]
Mnohem pestřejší než v minulosti
25%
 25%  [ 2 ]
Rozvoj charterových linek už dosáhl maximálního vrcholu a teď již spíše stagnuje
25%
 25%  [ 2 ]
Total Votes : 8

Author Message
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 12:20 pm    Post subject: Reply with quote

Sice už není léto, ale víte někdo něco o charterech z Brna na Srí Lanku?

С ноября по апрель из Остравы можно будет слетать в Кению и Бангкок, а из Брно прямиком на Шри-Ланку и в ОЭАЭ. Зимние отпуска становятся все более популярны и начинаются год от года все раньше.
( Od listopadu do dubna bude z OSR možno letět do Keni (?) a Bangkoku a z BRQ přímo na Srí Lanku a do OEAE (zkratku neznám, že by Emiráty??) Zimní dovolené se stávají stále populárnější a rok od roku začínají dříve )

http://news.turizm.ru/chehia/4253/other.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Mon Sep 22, 2008 5:32 pm    Post subject: Abha Reply with quote

Myslím, že to bude překlep v ruském zdroji a má býti OEAB což je kod letiště Abha v Saudské Arabii. Lítají tam nějaké nízkonákladovky viz Skyscanner.com No ostatně uvidíme co je na tom pravdy.
Slávek
Back to top
j.ree



Joined: 19 Aug 2007
Posts: 209
Location: Ostrava

PostPosted: Tue Sep 23, 2008 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Z OSR do Keni a Bangkoku? A s kym jakoze?
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 11:03 am    Post subject: Reply with quote

Jak jsem koupil, tak prodávám - ve článku píší o Čedoku a B 767, 251 sedadlech. Ale jestli se to má vztahovat i na OSR a BRQ, to fakt nevím.
Pokud ano, tak soudím, že by to byl asi TVS.

Asi je to tak myšleno - objevil jsem právě, kde to nejspíš Rusové převzali:

Jako novinku chystá například CK Čedok charterové lety bez mezipřistání do kubánského Varadera a thajských středisek Pattaye a Phuketu. Cestující přepraví Boeing 767 leteckého dopravce Travel Service pro 251 cestujících, z toho 20 ve třídě Bussiness Class. Létat se bude od listopadu do dubna, kromě Prahy také z Ostravy. Z ostravského letiště se bude v lednu, únoru a březnu létat také do Keni a do Bangkoku. Z Brna létá například Firo Tour přímým charterem na Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů a také do Keni.


Ještě jedna aktualizace:
Keňská Mombasa už v leťáku má několik termínů, stejně jako Sharm el Sheikh. Psaný je TVS s osmikilama. Tu Srí Lanku jsem tam zatím neviděl, ani Thajsko, co se létalo loni.

http://www.tyden.cz/rubriky/cestovani/na-exotickou-dovolenou-v-zime-dalkovymi-chartery_81051.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
slávek
Guest





PostPosted: Mon Sep 29, 2008 8:41 am    Post subject: eurocargo Reply with quote

Dnes zmizely stránky www.eurocargo.eu
Buď definitivně nebo se objeví v aktualizované podobě. Bylo by škoda, kdyby z toho projektu sešlo. Brněnský provoz bez masivního carga půjde za současné světové krize brzy cu grunt. Chartery a dvě tři linky to letiště nemohou ekonomicky saturovat.
Slávek
Back to top
slávek
Guest





PostPosted: Mon Sep 29, 2008 10:33 am    Post subject: oprava Reply with quote

oprava odkazu : www.eurocargoair.eu
Back to top
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Mon Sep 29, 2008 11:17 am    Post subject: Reply with quote

Doufejme, že za tím bude něco nevinného, že současná palivovo-ekonomická krize nepřinutila ECA své plány ukončit. Uvidíme, také mohou třeba měnit hosting, nebo současný hostitel, ostravská firma skvělý.cz může mít technické problémy atd.
Ale je fakt, že v současné době je asi dost těžké získat peníze i pro méně postižená odvětví, než je letecká doprava...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se mrknul na počty charterů v 6 letních měsících (5.-10.) a oproti roku 2007 máme nárůst asi 13% pohybů. Což je fajn, horší už je vývoj po měsících:
+53%, +17%, +32%, +23%, -3%, -33%
Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
David2



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 36

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 2:20 pm    Post subject: Reply with quote

No nevím kde jsi na tom byl. Podle mě v říjnu 2007 bylo 138 a v říjnu 2008 170 charterů.
Back to top
View user's profile Send private message
David2



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 36

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 2:31 pm    Post subject: Reply with quote

Takže v měsících 5 - 10, pokud to budu počítat jako ty, tak to vychází +53%, +17%, +31%, +32%, +27%, +23%; celkově za to období +28%
Back to top
View user's profile Send private message
Karel



Joined: 29 Mar 2007
Posts: 982
Location: Brno

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 3:32 pm    Post subject: Reply with quote

Tak to je příjemné zjištění, já jsem to získal s použitím (myslím tvé) LKTB.htm. A už jsem to dál nekontroloval. Pravdou je, že když jsi mě upozotnil na chybu a já jsem se na to podíval znovu, hned mě praštilo přes oči, že linky do PRG mi to z nějakého důvodu počítá 2x, jednou navíc jako chartery. Takže dík za uvedení na pravou míru.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
David2



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 36

PostPosted: Tue Oct 07, 2008 4:21 pm    Post subject: Reply with quote

Oni tam do těch loňských dat dali codeshare linky do Prahy s Alitalia, ale nemá to tam co dělat. Tím to doprasili a musí se to odečíst.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    AirSpotter.eu Forum Index -> LKTB/BRQ Spotting All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group