Obsah fóra AirSpotter.eu AirSpotter.eu
European Plane Spotting and LKTB/ BRQ Spotting Forum
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Image LKTB
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 6:46 am    Předmět: Citovat

Nebe nad Brnem brzy ovládnou obří nákladní letadla ... Rolling Eyes vice na www.modernibrno.cz/aktualita.htm?aktualita=8948
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 9:38 am    Předmět: ECA Citovat

Super zpráva. Tajně jsem doufal, ale když už jednají s krajem a s letištěm, tak to asi myslí vážně. Tak šupšup,už bourat ty hnusné úly... Laughing
Slávek
Návrat nahoru
j.ree



Založen: 19.8.2007
Příspěvky: 209
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

Tak se brno opici po mosnovu a pro zmenu u vas bude detsky den Smile Je to jiste zajimavy program, nabizi neco jineho nez osr, ale troufnu si rici, ze sme meli lepsi Very Happy Ikdyz kazda akce je naprosto jina.
_________________
www.lkmt.cz | j.ree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
slávek
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

No taky mne to trochu zklamalo. Myslel jsem že se dostanu na TWR do prostor ŘLP a prd. Mimo to je v neděli na letišti minimální provoz. Asi tam ani nepůjdu. Čekal jsem něco lepšího a né skákací hrady.. hahaha
S.
Návrat nahoru
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: út květen 20, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Slávek: Náhodou skákací hrad i horolezecká stěna budou určitě moc fajn, takže asi taky nepůjdu Very Happy.
Zase na druhou stranu píší, že by tam měla být nějaká Cessnička a i policejní ECčko, ale beztak to asi bude zasypaný dětma, takže kloudná fotka se tam nepořídí, navíc učení mám víc než dost, tak si udělám pěkný dětský den nad učebnicemi...
xvick: To pojmenování po Ernstu Machovi by se mi líbilo. Je to významná osobnost fyziky i letectví, narodil se v Chrlicích, kde má i na budově radnice pamětní desku, takže s tímto bych určitě souhlasil, rozumný návrh Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 8:31 am    Předmět: Citovat

Já jsem ze zvědavosti na dětský den zašel, počasí velmi příjemné, bylo tam opravdu hodně lidí, s dětmi i bez. Atrakce, umístěné v prostoru východní stojánky byly pro dospělého sice nic moc, ty hlavní pozoruhodnosti mi ovšem unikly, viděl jsem je jen z dálky. Ryan startoval do STN z 28 - takže nejspíš návštěvníkům předvedl backtrack, a krádce před tím ještě zajímavější manévr ukázal Atlant. Vše nasvědčovalo tomu to, že si hodlá sednout na 28, ovšem na poslední chvíli udělal levou zatáčku, na malé výšce obletěl v přistávací konfiguraci krátinký půlokruh a sedl na RWY10. Nevíte někdo, co ho k tomu přimělo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dan A.



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím vás po dlouhé době. Wink
Karle, myslím si, že ten Atlant Soyuz provedl Circle to land. Tady jsem k tomu našel nějakej odkaz na diskuzi - http://www.vacc-cz.org/forum/viewtopic.php?id=783
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

asi máš pravdu, jen se mi na tu dálku zdálo, že už byl zbytečně nízko (těžko řící, snad pod 100m) nad drahou, když zahájil oblet. Taky mě překvapilo, že ho z TWR nenechali sednout zrovna na 28 (z 28 za několik minut startoval FR). Vítr byl tou dobou sice východní, ale jen slaboučký. V každém případě to muselo být pro malé diváky na pohled zajímavé. A nejen pro ně Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Já jsem ze zvědavosti na dětský den zašel, počasí velmi příjemné, bylo tam opravdu hodně lidí, s dětmi i bez. Atrakce, umístěné v prostoru východní stojánky byly pro dospělého sice nic moc, ty hlavní pozoruhodnosti mi ovšem unikly, viděl jsem je jen z dálky. Ryan startoval do STN z 28 - takže nejspíš návštěvníkům předvedl backtrack, a krádce před tím ještě zajímavější manévr ukázal Atlant. Vše nasvědčovalo tomu to, že si hodlá sednout na 28, ovšem na poslední chvíli udělal levou zatáčku, na malé výšce obletěl v přistávací konfiguraci krátinký půlokruh a sedl na RWY10. Nevíte někdo, co ho k tomu přimělo?


Byla to klasika ILS přiblížení na 28, což mu vyhovuje vzhledem ke směru příletu, pouze doplněn o vizuální okruhem na 10 z důvodu směru větru (nemysli, on zase tak slabý nebyl, docela jsem se divil, že na dětském dnu modeláři tak akrobatili, určitě se to blížilo 10kt). Taky jsem se díval, že byl poměrně nízko, ale určitě ne pod 300m ALG (výška nad zemí). Ono to na ty vzdálenosti celkem klame a 300m zase moc vysoko není. Ryan asi nebyl extra naložen, takže zvládl bezpečně vzlet i s určitým větrem v zádech. Vzpomínám si, že jsme stejně přistávali v Brně před pár lety se Slovenskými aeroliniemi a byl to příjemný vyhlídkový let se 737 Smile Je to ovšem povolené pouze za bezvadné dohlednosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 11:21 am    Předmět: Citovat

Díky za kvalifikovanou informaci, budu muset být příště opatrnější při odhadu výšky, zváště v případě, že se dívám na větší vzdálenost přes horizont zakřivení dráhy Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JackBrno



Založen: 5.12.2007
Příspěvky: 259

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Karel napsal:
Díky za kvalifikovanou informaci, budu muset být příště opatrnější při odhadu výšky, zváště v případě, že se dívám na větší vzdálenost přes horizont zakřivení dráhy Smile.


Každopádně ale je pravda, že to vypadalo nezvykle nízko, takže to tipuju na těch 300m (nebo spíš 1000ft) AGL. Dokonce mám pocit, že už měl vytažený podvozek a klapky v přistávací konfiguraci, protože letěl dost pomalu a hodně natažený Smile Pro návštěvníky to určitě bylo příjemné zpestření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 7:59 am    Předmět: Citovat

Přesně tak, s vysunutýma flapsama a podvozkem, a navíc atraktivní náklony v poměrně ostých zatáčkách... Shocked
Mimochodem, předevčírem došlo na VKO palivo pro jety Exclamation , což mělo pro Atlanty poněkud nešťastné důsledky, celkem 8 letů (kromě charterů i BRQ) muselo hodiny čekat na zemi, než palivo přivezou. Jako (poněkud chabé) zdůvodnění se oficiálně uvádí, že problém zapříčinila železnice, která z důvodu předávání čehosi nemohla přivézt vlak z palivem. Nicméně, včera už palivo dorazilo a snad by tedy už mělo být zase vše OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MarekV
Site Admin


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 1589
Bydliště: LKTB/BRQ Brno Tuřany

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Tak už jsem konečně taky v obraze, jak takové přiblížení vypadá. Dnes ráno jsem si pěkně vycházkově šel vyfotit 76, když koukám, přes Tuřany se řítí 737-800 Travel Servicu, zdálo se mi to poměrně nízko, proto jsem přidal do kroku, abych byl u letiště co nejdřív. Viděl jsem ještě jak se 737 snaží dorovnat na finále a poté dává plný tah a šla do Go Aroundu, neboť si udělala okruh o příliš malém poloměru a nestačila srovnat do osy. Na druhý pokus již na dráhu 28 přistála. Byla to nová mašina u TVS reg. HA-LKD.
Ten problém s palivem je velice zajímavý, by člověk neřekl, co všechno se může stát...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xvick



Založen: 28.2.2008
Příspěvky: 90

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 4:10 pm    Předmět: Citovat

Brněnské letiště dostane dva autobusy a stříkačku ...

http://zpravy.idnes.cz/brnenske-letiste-dostane-dva-autobusy-a-strikacku-fsx-/brno.asp?c=A080703_165310_brno_taj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karel



Založen: 29.3.2007
Příspěvky: 982
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 12:59 pm    Předmět: Citovat

Jestli se nepletu, je dnes poslední den, kdy mohou uchazeči podat své nabídky na dodávku dvou nízkopodlažních autobusů pro LKTB, zítra by měly být obálky otevřeny. JmK má pro nákup rezervovány peníze, i když definitivně by to, až na 2 mil., měla zaplatit EU. Tak doufejme, že se dodávka co nejdříve uskuteční a naše prehistorická Karosa bude už konečně moci do důchodu.
Když je řeč o autobusech, v posledním čísle Šaliny píší, že by od příštího roku měla být zřízena nová noční linka 89 a MHD by zajíždělo k letišti i v noci, mezi 23...05 hod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra AirSpotter.eu -> LKTB/BRQ Spotting Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Další
Strana 4 z 21

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com